Vlaky mezi Hradcem a Pardubicemi dva dny nepojedou

ČTK ČTK
18. 5. 2012 7:20
Cestující na této železniční trati budou muset jet náhradní autobusovou dopravou
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: wikipedia.org

Hradec Králové - Mezi Hradcem Králové a Pardubicemi nepojedou o víkendu 26. a 27. května vlaky.

Cestující na této nejfrekventovanější železniční trati v regionu budou muset jet náhradní autobusovou dopravou.

Po oba dny nebudou vlaky mezi oběma městy jezdit zhruba od 08:00 do 14:00. Informoval o tom technolog osobní dopravy Českých drah v hradeckém kraji Tomáš Fiala.

Náhradní autobusové spoje budou trojího typu. Linka R nebude zastavovat mezi Hradcem a Pardubicemi na žádné zastávce.

Linka A bude obsluhovat pouze železniční stanici Pardubice-Rosice nad Labem a linka Z bude stavět ve všech stanicích jako běžný osobní vlak, většinou před staniční budovou.

 

Právě se děje

před 5 hodinami

Seemanová překonala český rekord i na kraulové čtyřstovce

Plavkyně Barbora Seemanová překonala v Taškentu další český rekord. Po čtvrteční kraulové dvoustovce posunula nejlepší čas i na dvojnásobné trati. Časem 4:08,89 vylepšila svůj předchozí rekordní zápis z loňského mistrovství světa v Kwangdžu o 84 setin sekundy.

"Čtyřstovka se mi stejně jako včera dvoustovka jela skvěle. Cítila jsem silný záběr, což je pro mě hodně důležité. I když je to čtyřstovka, která vždycky bolí, tak jsem se snažila ke konci do toho ještě kopnout, ale abych nevytuhla, což se ale pochopitelně trochu stalo," popsala rekordní závod dvacetiletá Seemanová v tiskové zprávě.

"Opět skvělý výsledek, vylepšený osobní rekord, český rekord, no prostě paráda. Stále ale cílíme na olympijský A-limit, který Báře stále uniká. Na druhou stranu se zlepšuje a uvidíme, co se stane na jaře," uvedla trenérka Petra Škábová.

Na vynikající časy z International Swimming League v Budapešti navázala v Taškentu Simona Kubová. Po náročném programu posledních týdnů dokázala na 100 metrů znak zaplavat čas 1:00,03 a zopakovat olympijský A-limit. Ten už má splněný od loňského jara.

Zdroj: ČTK
Další zprávy