Vlaky mezi Hradcem a Pardubicemi dva dny nepojedou

ČTK ČTK
18. 5. 2012 7:20
Cestující na této železniční trati budou muset jet náhradní autobusovou dopravou
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: wikipedia.org

Hradec Králové - Mezi Hradcem Králové a Pardubicemi nepojedou o víkendu 26. a 27. května vlaky.

Cestující na této nejfrekventovanější železniční trati v regionu budou muset jet náhradní autobusovou dopravou.

Po oba dny nebudou vlaky mezi oběma městy jezdit zhruba od 08:00 do 14:00. Informoval o tom technolog osobní dopravy Českých drah v hradeckém kraji Tomáš Fiala.

Náhradní autobusové spoje budou trojího typu. Linka R nebude zastavovat mezi Hradcem a Pardubicemi na žádné zastávce.

Linka A bude obsluhovat pouze železniční stanici Pardubice-Rosice nad Labem a linka Z bude stavět ve všech stanicích jako běžný osobní vlak, většinou před staniční budovou.

 

Právě se děje

před 13 minutami

Tento týden předpovídají meteorologové tropické třicítky, v sobotu až 35 stupňů Celsia, srážek bude málo. Suchý má být také přelom června a července

Aktualizováno před 14 minutami

Summit NATO vyjádřil Česku solidaritu ve sporu s Ruskem, řekl ministr Kulhánek

Lídři zemí NATO ukončili summit přijetím společného prohlášení. Vyjádřili v něm solidaritu České republice a dalším zemím dotčeným nepřátelskými akcemi Ruska. Společná reakce na agresivní chování Moskvy ke spojeneckým i partnerským zemím bylo jedním z důležitých témat dnešní schůzky aliančních prezidentů a premiérů.

Moskva podle společného prohlášení šéfů třicítky aliančních států stále více ohrožuje bezpečnost spojenců z NATO provokativní a rozkladnou aktivitou u jejich hranic i na jejich území. Aliance na to musí být v budoucnu lépe připravena, konstatoval summit. Zároveň vyzval Moskvu, aby odstranila Česko a Spojené státy ze seznamu zemí, které nejsou přátelské. Na tento soupis Rusko jako jediné dvě země oba státy zařadilo v polovině května.

Státy NATO již Česku vyslovily podporu krátce po dubnovém zveřejnění závěrů českých tajných služeb o účasti ruské vojenské rozvědky GRU na výbuchu muničního skladu ve Vrběticích v roce 2014.

Zdroj: ČTK
Další zprávy