Sportu zdar. Města byla ke sportovištím štědrá

Domácí ČTK Domácí, ČTK
20. 9. 2010 7:53
Největší investicí bylo vybudování koupaliště v Hradci Králové za 350 milionů Kč
Plné bývá i berlínské koupaliště ve čtvrti Kreuzberg.
Plné bývá i berlínské koupaliště ve čtvrti Kreuzberg. | Foto: Reuters

Hradec Králové - Města v Královéhradeckém kraji investovala v posledních čtyřech letech do výstavby sportovišť a rekreačních zařízení stovky milionů korun.

Například v Hradci Králové, Jičíně a Meziměstí na Náchodsku vznikla nová koupaliště, mnohá města otevřela také nové sportovní haly a hřiště.

Největší investicí v této oblasti v kraji bylo vybudování koupaliště v Hradci Králové, které začalo fungovat letos v květnu. Radnice za stavbu koupaliště a budovy s celoroční nabídkou wellness centra, sauny a squashe, zaplatila zhruba 350 milionů korun. Koupaliště od května do poloviny září navštívilo 95 000 lidí.

Po vybudování venkovního koupaliště volali lidé v Hradci Králové už v minulých letech. "Lidé si koupaliště přáli, je dobře, že stojí. Ačkoliv si myslíme, že mohlo být trochu větší a také levnější," komentovala tp poslankyně Hana Orgoníková, která stojí v čele kandidátky ČSSD pro říjnové komunální volby v Hradci Králové.

Další možné rozšíření koupaliště v budoucnosti nevylučuje ani současné vedení hradecké radnice.

Nové koupaliště v srpnu otevřela také radnice v Jičíně. Koupaliště vzniklo za 207 milionů korun na místě bývalé plovárny u rybníku Kníže. Letos v létě začalo fungovat také zrekonstruované koupaliště v Meziměstí na Náchodsku. Opravy stály zhruba 85 milionů korun.

Letos v srpnu dokončili stavbaři práce na výstavbě nového plaveckého bazénu v Rychnově nad Kněžnou za 170 milionů korun. Po výstavbě bazénu volali lidé v Rychnově několik desítek let. Nový bazén v bývalém továrním areálu Prefy nabízí zájemcům 25 metrů dlouhý plavecký bazén s pěti drahami, výřivku, 65 metrů dlouhý tobogan, dětské brouzdaliště či bazén pro plavání maminek s dětmi.

Došlo i na sportovní haly

Radnice v kraji významně investovaly v posledních letech také do výstavby sportovních hal a tělocvičen. Například v Jaroměři na Náchodsku na podzim 2009 skončily práce na stavbě nové sportovní haly a opravách atletického stadionu za 102 milionů korun. O rok dříve začala fungovat nové sportovní hala v Hostinném na Trutnovsku za téměř 50 milionů korun, hradecká radnice otevřela novou sportovní halu ve čtvrti Třebeš. Stavba stála 75 milionů korun.

"Myslím si, že sportovišť je v Hradci Králové dostatek, bylo by dobré, aby se vytvořil systém, který by umožnil, aby více sloužili zájemcům z řad široké veřejnosti. Rozhodně budeme také podporovat výstavbu fotbalové arény," řekla Orgoníková.

Kromě investic do sportovních a rekreačních zařízení města také podporují sportovní kluby a akce. Například hradecká radnice plánovala letos podpořit sport téměř 100 miliony korun, což je zhruba šest procent z běžných výdajů města. V této sumě jsou peníze na podporu vrcholového sportu, různé sportovní akce či údržbu a rozvoj sportovišť. Nejvíce peněz z této částky získávají tradičně hokejový a fotbalový klub.

 

Právě se děje

Další zprávy