Sesunuté klády zatarasily cestu z Polska u přechodu u Olešnice

ČTK ČTK
Aktualizováno 27. 5. 2018 15:07
Na polské straně hraničního přechodu u Olešnice v Orlických horách na Rychnovsku se na silnici sesunuly klády uložené u cesty. Kvůli tomu byla komunikace do Česka asi hodinu obousměrně uzavřená, řekl mluvčí krajské policie Jan Čížkovský. "Nikdo nebyl zraněn. Silnice je již s opatrností průjezdná, na jejím dočištění se ještě pracuje," uvedl před 15:00 Čížkovský.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Petr Dohnal
 

Právě se děje

před 49 minutami

Ázerbájdžán dobyl důležité místo na jihu Náhorního Karabachu

Arménie připustila stažení jednotek Náhorního Karabachu, ovládaného arménskými separatisty, ze strategicky položeného města u hranic s Íránem. Oblast tak vojensky ovládl Ázerbájdžán, oznámila agentura Reuters s připomínkou, že ani nové příměří, zprostředkované Spojenými státy, neukončilo už měsíc pokračující boje o horskou enklávu.

Mluvčí arménského ministerstva obrany Arcrun Ovannisjan na tiskové konferenci uvedl, že etnické arménské síly ustoupily z města Kubatly (ázerbájdžánsky Qubadli), "aby se vyhnuly zbytečným ztrátám". Situace podle něj není "kritická". Ázerbájdžánská média jásají nad osvobozením oblasti, kterou po 27 let "okupovali Arméni".

Zdroj: ČTK
Další zprávy