Policie: Pád mostku se svatebčany zavinila nedbalost

Michal Kalina
1. 9. 2011 9:30
K nehodě došlo loni u hradu Aichelburg, policie již podezřelého obvinila
Dřevěnou lávku nahradila kovová konstrukce.
Dřevěnou lávku nahradila kovová konstrukce. | Foto: Aktuálně.cz

Trutnovsko - Policie obvinila kvůli pádu mostku u hradu Aichelburg na Trutnovsku jednoho člověka. Při nehodě se tehdy zranilo sedm lidí.

"Policejní komisař sdělil konkrétní osobě obvinění ze spáchání přečinu ublížení na zdraví z nedbalosti," uvedl policejní mluvčí Udo Ertner

Bližší informace k obviněnému nebude policie až do soudního přelíčení poskytovat.

Dřevěná lávka se propadla loni v červenci poté, co se na ní fotografovala skupina svatebčanů. Nevěsta musela být přepravena do nemocnice vrtulníkem kvůli podezření na poranění páteře, další utrpěli zlomeniny a oděrky.

Policie si nechala zpracovat znalecký posudek, podle kterého byla zanedbána údržba mostu. Jeho konstrukci totiž napadla dřevokazná houba, kterou nikdo neodstranil, lávka pouze dostala nový nátěr.

Poté vyšetřovatelé vyhodnocovali delší dobu odpovědnost majitelů a správců, což komplikovaly složité smluvní vztahy.

Hrádek byl znovu zpřístupněn během loňského září, dřevěnou lávku nahradila kovová konstrukce.

Obnovu památky provádí od roku 1995 sdružení Hradní společnost Aichelburg.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Patnáctiletý chlapec přežil pád z 19. patra panelového domu v Praze

V Praze na Hájích v pátek odpoledne spadl zřejmě z 19. patra panelového domu patnáctiletý chlapec. Pád přežil, záchranáři ho po uvedení do umělého spánku převezli s vážným úrazem hlavy a pánve do Thomayerovy nemocnice, řekly mluvčí policie Eva Kropáčová a záchranné služby Jana Poštová.

Událost se stala v Kupeckého ulici po 15:00. "Hasiči na místě osobu vyprostili z přístavby, kam dopadla," řekla Kropáčová. Záchranáři podle Poštové ošetřili na místě patnáctiletého mladíka. "Uvedli jsme ho do umělého spánku, zajistili dýchací cesty, žilní vstup, zajistili podle traumaprotokolu a převezli s vážným úrazem hlavy a pánve do Thomayerovy nemocnice na traumatologii," uvedla. Policisté nyní zjišťují veškeré okolnosti události a příčinu pádu, dodala Kropáčová.

Zdroj: ČTK
Další zprávy