reklama
 
 

Na trať z Pardubic do Jaroměře vyjely nové vlaky

26. 9. 2012 19:09
Nové elektrické třívozové soupravy RegioPanter jsou bezbariérové a klimatizované

Pardubice - Cestující na trati z Jaroměře do Hradce Králové a Pardubic se ve středu mohli poprvé svézt novým vlakem české výroby RegioPanter.

Pro České dráhy (ČD) soupravy vyrobila společnost Škoda Transportation. Dosud jezdily pouze ve zkušebním provozu bez pasažérů, řekl při slavnostním předání vlaku mluvčí ČD Petr Šťáhlavský.

"Od října budou dvě soupravy mezi Jaroměří a Pardubicemi nasazeny pravidelně, postupně budou dodány další," uvedl Šťáhlavský. Celkem by jich na trati mělo jezdit pět.

Nové elektrické třívozové soupravy RegioPanter jsou bezbariérové a klimatizované. Každá pojme 241 cestujících a může dosáhnout rychlosti až 160 kilometrů v hodině. V interiéru jsou k dispozici zásuvky a wifi připojení k internetu.

České dráhy objednaly u výrobce celkem 19 vlaků za téměř 2,5 miliardy korun. Na financování souprav pro východní Čechy, které budou stát 680 milionů korun, se podílí ze 40 procent také Regionální operační program Severovýchod.

V budoucnu by vlaky měly výrazně zkrátit cestu mezi Hradcem Králové a Pardubicemi. Po modernizaci a zdvojkolejnění trati, která je naplánována na období od léta 2013 do léta 2015, budou moci jezdit vyšší rychlostí. Vlaky by mohly odjíždět v takzvaném taktu každých 15 až 20 minut.

---------------------------------------------------------------------------------------------------

Železniční doprava v ČR.

autor: ČTK | 26. 9. 2012 19:09

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama

  Královéhradecký kraj

  reklama
  reklama
  reklama