Na Jičínsku se srazila dodávka s kamionem, devět zraněných

ČTK ČTK
Aktualizováno 23. 6. 2015 16:32
Silnice I/35 u Podhorního Újezdu je neprůjezdná.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: HZSZLK

Jičín - Při srážce dodávky a nákladního automobilu u obce Podhorní Újezd na Jičínsku bylo dopoledne zraněno devět lidí, z toho dva těžce.

Mikrobus převážel devět zdravotně postižených dětí, informoval mluvčí královéhradeckých záchranářů Ivo Novák. Hlavní silniční tah I/35 mezi Hradcem Králové a Jičínem byl zhruba čtyři hodiny uzavřený, doprava v místě nehody byla obnovená po 14:00, řekla mluvčí královéhradecké policie Ivana Ježková.

Při nehodě byli podle Nováka těžce zraněni řidič dodávky a nákladního automobilu, kteří byli převezeni do hradecké fakultní nemocnice. "Další tři cestující z dodávky byli se středně těžkými zraněními převezeni do hradecké nemocnice, čtyři další lehce zranění skončili v jičínské nemocnici," řekl Novák. Podle mluvčího královéhradeckých hasičů Ondřeje Sezimy bylo nejmladšímu cestujícímu z dodávky deset let.

Ježková řekla, že dodávka se nejdříve z nezjištěných příčin srazila bočně s protijedoucím nákladním vozem a poté narazila čelně do dalšího nákladního automobilu. "Výše škody zatím nebyla stanovena," uvedla policejní mluvčí s tím, že vyšetřování nehody pokračuje.

 

Právě se děje

Další zprávy