Vodák jel zakázaný jez na Ohři, v nemocnici bojuje o život

ČTK ČTK
Aktualizováno 13. 7. 2014 16:32
Neštěstí se stalo v Radošově na Karlovarsku.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Martina Křížová

Radošov (Karlovarsko) - Čtyřiatřicetiletý vodák skončil v sobotu večer v kritickém stavu v karlovarské nemocnici poté, co navzdory zákazové značce sjel jez na řece Ohři v Radošově na Karlovarsku.

"Vodáci nerespektovali dopravní značení, vjeli do zakázaného úseku a proud je strhl pod jez. Příčina neštěstí je stále v šetření," řekla mluvčí krajské policie Zuzana Týřová.

"Muže se nám na břehu podařilo oživit a v kritickém stavu jsme ho předali do karlovarské nemocnice," uvedla mluvčí záchranky Petra Bakurová. Na místě byly dva sanitní vozy.

"Muž je v kritickém stavu a je u něj velmi špatná prognóza," řekl Jiří Hofmann z Karlovarské krajské nemocnice.

Policie zatím neví, zda bylo příčinou neštěstí přehlédnutí zákazové značky, nebo její záměrné nerespektování. Podle dostupných informací šlo o větší skupinu lidí na více lodích.

 

Právě se děje

před 40 minutami

Rusko otestovalo start hyperzvukové střely Cirkon poprvé z vojenského plavidla

Rusko úspěšně vyzkoušelo nejnovější hyperzvukovou střelu Cirkon (Zirkon), která byla poprvé odpálena z vojenského plavidla. Oznámila to dnes agentura TASS s odvoláním na nejmenované vojenské zdroje. Test se odehrál už v minulém měsíci.

Raketa Cirkon dosahuje podle starších výroků prezidenta Vladimira Putina devítinásobku rychlosti zvuku a při doletu až 1000 kilometrů může zasahovat námořní i pozemní cíle.

Zdroj: ČTK
před 50 minutami

Lídrem STAN pro podzimní krajské volby bude v Plzeňském kraji regionální předseda hnutí a současný hejtmanův náměstek pro dopravu Pavel Čížek

O tom, že Čížek povede kandidátku, hovořilo hnutí už loni, ve čtvrtek pozici stvrdil jeho regionální sněm. Řekl to pro ČTK krajský manažer Václav Cinádr.

Zdroj: ČTK
Další zprávy