Soud poslal dva muže ze stáčírny v Chebu do vazby

ČTK ČTK
22. 9. 2012 17:25
V alkoholu nebyl nalezen metanol , hrozí jim proto jen stíhání za krácení daně
Nelegální stáčírna
Nelegální stáčírna | Foto: Policie ČR

Cheb - Soud uvalil vazbu na dva ze tří Vietnamců, kteří byli v pondělí zatčeni v nelegální stáčírně alkoholu u Plesné. Hrozí jim stíhání za krácení daně a poplatků. 

Třetí ze zadržených cizinců byl propuštěn, nebyla mu prokázána trestná činnost, řekla mluvčí krajské policie Kateřina Böhmová. 

V objektu bylo zařízení ke stáčení alkoholu, etikety, uzávěry, různě veliké prázdné lahve a téměř 100 000 kolků, podle policie velmi zdařile padělaných.

"Ve středu jsme sdělovali obvinění zároveň podávali návrh na vzetí do vazby. Oba jsou nyní ve vazbě," uvedla mluvčí. Nedokázala říci, zda jsou tam od středy nebo od čtvrtka. 

Podle trestního zákona hrozí obviněným až osmileté vězení v případě, že způsobí škodu nad půl milionu korun, u menší škody je to do tří let.

Až 12 let za mřížemi mohou pachatelé dostat, pokud by se škoda vyšplhala nad pět milionů Kč.

Policie zajistila v bývalé stodole v osadě Vackov u Plesné přes 1000 litrů alkoholu v lahvích připravených k distribuci, které měly skončit na tržištích. 

Šlo o osm různých druhů napodobenin originálních značek. Žádný ze vzorků neobsahoval metylalkohol. Proto se tak pachatelé vyhnou obviněním, jimž čelí zadržení v souvislosti s metanolovou aférou hlavně na Moravě.

Metylalkohol nebyl zjištěn ani v několika stovkách litrů látky neznámého původu v plastových barelech.

Policisté s celníky, hygienici i obchodní inspekcí provádějí denně v Karlovarském kraji kontroly zákazu prodeje lihovin s obsahem nad 20 procent alkoholu. Zatím žádný závadný alkohol nezjistili, dodala mluvčí.

 

Právě se děje

Další zprávy