Sklad skrýval lihoviny Likérky Drak bez dokladů

Domácí Domácí
1. 2. 2013 18:03
Inspekce našla stovky litrů v nelegálním skladu společnosti ALTALIMO v Karlových Varech
Fotografie pořízená při kontrole nelegálního skladu v Karlových Varech.
Fotografie pořízená při kontrole nelegálního skladu v Karlových Varech. | Foto: SZPI

Praha - Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI) zajistila na 320 litrů lihovin s etiketami společností Likérka Drak a Milan Kwaczek. Alkohol neměl doklady o původu.

Inspekce lihoviny našla v nelegálním skladu společnosti ALTALIMO s.r.o. v Karlových Varech. Lahvím chyběly zejména rodné listy a faktury. Inspekce proto uložila zákaz uvádět zboží do maloobchodního prodeje.

Kontrola, která proběhla ve dnech 29. a 30. ledna, objevila celkem 254 lahví s etiketou Likérky Drak a 385 kusů s etiketou Milan Kwaczek.

"K těmto lihovinám provozovatel nedisponoval povinnými nabývacími doklady a původ zboží nebyl schopen jakkoliv doložit, dále část lihovin nebyla označena výrobní šarží," uvedl mluvčí inspekce Pavel Kopřiva.

Výrobky tak podle mluvčího nebylo možné identifikovat z hlediska původu lihu. "Podle zákona 110/1997 Sb. se tak jedná o potravinu neznámého původu, kterou není povoleno uvádět do oběhu," upřesnil Kopřiva.

Nelegální sklad byl v žalostných podmínkách

Inspekce také zjistila, že provozovatel sklad nezaregistroval a pokoušel se tak patrně vyhnout kontrole. Na místě provozovatel skladoval i různé nealkoholické nápoje a cukrářské výrobky. Sklad navíc neposkytoval vhodné hygienické podmínky.

"Vzhledem k tomu, že v průběhu kontroly došlo k vytopení skladu a nebyly tak zajištěny dostatečné hygienické podmínky pro skladování a uvádění potravin na trh a prostory nebyly řádně zabezpečeny před pronikáním škůdců, inspekce uložila zákaz na užívání prostor," uvedl mluvčí.

SZPI nelegální sklad objevila během pátrání po původu nelegálního alkoholu v maloobchodní síti. Při kontrole asistovali i policisté a celníci. 

"S provozovatelem bude zahájeno správní řízení pro uvedená porušení potravinářského práva," zakončil Kopřiva.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Federer rozdrtil Albota, v Basileji je už posedmnácté ve čtvrtfinále

Miláček domácích fanoušků Roger Federer porazil v druhém kole v Basileji 6:0, 6:3 Moldavana Radu Albota a při 19. startu na halovém turnaji v rodném městě si zahraje 17. čtvrtfinále. V dosavadních dvou zápasech prohrál slavný švýcarský tenista jen pět gamů.

Osmatřicetiletý Federer dnes navázal na úvodní výhru nad Němcem Peterem Gojowczykem za 53 minut a s Albotem se zdržel jen zhruba o deset minut déle. Na kurtu tak grandslamový rekordman nestrávil ještě ani dvě hodiny a upravil svou bilanci v St. Jakobshalle na 73:9.

Federer útočí v Basileji na jubilejní desátý titul, což se mu letos povedlo už na trávě v Halle. Ve čtvrtfinále se může střetnout s krajanem Stanem Wawrinkou, jehož ještě ve 2. kole čeká Američan Frances Tiafoe.

Zdroj: ČTK
Další zprávy