Karlovy Vary musí za KV Arénu zaplatit pokutu 500 tisíc

Domácí ČTK Domácí, ČTK
26. 4. 2013 12:33
Předseda ÚOHS potvrdil městu pokutu za dodatečné stavební změny a úpravy pro kino
KV Arena v Karlových Varech.
KV Arena v Karlových Varech. | Foto: Oficiální web KV Areny

Karlovy Vary - Po půlmilionové pokutě za zmanipulovaný výběr dodavatele stavby KV Arény, slavnou "karlovarskou losovačku", má město platit znovu.

Předseda Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) Petr Rafaj potvrdil Karlovým Varům další půlmilionovou pokutu, tentokrát za dodatečné stavební změny a úpravy pro kino v KV Aréně.

"Postup města byl při uzavření dvou dodatků k veřejné zakázce nezákonný," uvedl Rafaj. Karlovarská radnice se může pokutě bránit podáním žaloby ke Krajskému soudu v Brně.

Projekční kabina a stavební úpravy multifunkčního centra za necelých sto milionů korun původně nebyly součástí projektu. Magistrát na stavební práce nevyhlásil výběrové řízení a zadal zakázky v jednacím řízení bez uveřejnění.

"Tím mohlo dojít k podstatnému ovlivnění výběru nejvhodnějších nabídek," uvedl Rafaj.

Primátor Karlových Varů Petr Kulhánek (KOA) sdělil, že město už o rozhodnutí úřadu bylo informováno.

"Sankce se týká správních deliktů při uzavírání dodatků smlouvy o dílo u stavby KV Areny z roku 2006! V současné době naše právní zastoupení zpracovává správní žalobu, která bude v řádné lhůtě podána," uvedl Kulhánek.

Předseda ÚOHS v novém rozhodnutí výši pokuty nezměnil. Nelze podle něj brát ohled na skutečnost, že se současné vedení karlovarského magistrátu distancuje od postupu svých předchůdců a snaží se dosáhnout rozhodnutí soudu o neplatnosti původní smlouvy o dílo.

Halu postavilo za přibližně 1,2 miliardy korun sdružení firem Syner, Metrostav a Bau - Stav. Radnice, která částku uhradila a je majitelem arény, chtěla dosáhnout, aby byly za vlastníky haly označeny tyto firmy. Okresní soud ale její žalobu loni zamítl.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 1 hodinou

Východní Indii zasáhl cyklón, do pobřežních oblastí přinesl záplavy

Prudké deště a silný vítr přinesl do východní Indie cyklón, který vyvrátil tisíce stromů a sloupů elektrického vedení. Část pobřežních oblastí postihly záplavy, které odřízly od spojení s okolním světem stovky vesnic, informovala v pondělí agentura AP.

Ze zasažených oblastí zatím nejsou hlášeny žádné potvrzené oběti. Jeden rybář je pohřešován a další utrpěl zranění, když jejich loď smetla vysoká vlna.

Úřady ve státech Odiša a Ándhrapradéš byly v neděli v nejvyšší pohotovosti před příchodem cyklónu, který provázela rychlost větru až 85 kilometrů v hodině. Tisíce lidí byly preventivně evakuovány. V pondělí už bouře zeslábla, zatímco postupuje směrem na západ.

Letos v květnu zasáhla západní pobřeží Indie silná bouře, která si vyžádala nejméně 140 obětí. O týden později zasáhl východní pobřeží Indie a sousední Bangladéš další cyklón, který si vyžádal nejméně šest mrtvých a evakuaci více než miliónu obyvatel.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Policie chce postavit nový hangár pro vrtulníky za 800 milionů

Policie chce nechat postavit na Letišti Václava Havla v pražské Ruzyni nový hangár pro vrtulníky a drony za 800 milionů korun. V pondělním vydání to píše deník E15.

Stavba by mohla začít v roce 2023 a trvala by asi dva roky. Policie podle deníku nyní provozuje devět vrtulníků EC-135 a šest vrtulníků Bell­ 412. Stávající ruzyňský hangár pro policejní vrtulníky je starý více než 100 let a během své existence byl podle policie jen částečně upraven. Policie má ještě druhý hangár, a to na letišti Brno-Tuřany.

Zdroj: ČTK
Další zprávy