Karlovarský primátor a radní čelí trestnímu oznámení

Domácí ČTK Domácí, ČTK
28. 5. 2013 10:53
Exnáměstek primátora tvrdí, že město neřeší majetkové kauzy a přišlo tak o miliardy

Karlovy Vary - Bývalý náměstek karlovarského primátora Jiří Kotek podal trestní oznámení na primátora Petra Kulhánka (KOA) za zneužití pravomoci a na městské radní za porušení povinnosti při správě cizího majetku.

Trestní oznámení na karlovarské radní a primátora Kotek podal 2. dubna. Společně s advokátem Karlem Jelínkem tvrdí, že žaloby na rozprodej majetku, připravený předešlým vedením města, končí záměrně v šuplíku.

Kotek radním vyčítá, že neřeší majetkové kauzy města. Podle propočtů bývalého primátora a advokáta Jelínka přišly Karlovy Vary o 3,6 miliardy korun, napsala regionální Mladá fronta Dnes.

A svůj díl viny na tom má podle nich i primátor, který je společníkem vydavatelství Promenáda, z jehož produkce pochází stejnojmenný informační měsíčník.

Kotek a Jelínek upozorňují na to, že v něm inzerují firmy, které jsou ve sporných prodejích majetku namočené.

"Inzerce v Promenádě je těžký problém. Pan primátor nás na žádném jednání neupozornil, že se kauzy týkají jeho inzertních klientů. Jestliže vydává reklamní časopis a bere od těchto firem peníze za inzerci, pak je ve střetu zájmů," vysvětlil Jiří Kotek. Střet zájmů primátor odmítá.

"Když jsem přišel na radnici, tak jsem jasně řekl, že ze zákona nejsem v žádném střetu zájmů. A pokud by mě někdo donutil, abych si zvolil, jestli zůstat na radnici, nebo odejít ze společnosti, tak ze společnosti prostě neodejdu, protože by zanikla. Nenechám padnout rodinnou firmu, která existuje tak dlouho," uvedl Kulhánek.

Kulhánek: kauzy pod stůl nezametáme

Stejně tak nesouhlasí s Kotkem a Jelínkem v tom, že vedení radnice zametá sporné majetkové kauzy pod stůl. Podle něj například soud neshledal pochybení v prodeji domu v Lázeňské 5, řádně ukončený je podle něj třeba prodej Lázní III.

Ty město vysoudilo zpět a opět prodalo majiteli za dorovnání ceny vyplývající ze znaleckého posudku.

Zastupitel Kotek a advokát Jelínek přesto tvrdí, že se vedení města snaží řešení závažných kauz pokud možno vyhýbat. Tím pádem podle nich hrozí to, že budou některé případy promlčené.

Další kauza je rozpoutána kvůli golfu v Olšových Vratech. "Znalecký ústav ČVUT nám zpracovává odborný posudek, který má ukázat hodnotu areálu v době jeho prodeje a říct, jaká eventuální škoda městu jeho prodejem vznikla. Na základě výsledku pak podnikneme další kroky," uvedl primátor Kulhánek.

 

Právě se děje

Další zprávy