Farmářské trhy mizí z kraje, chybí prodejci i zboží

Michal Kalina
13. 6. 2011 15:32
Pořadatelé ruší trh v Chodově a Chebu, počkají na ovocnou sezónu
Za problémy trhovců může podle šéfa Svazu ekologických zemědělců dovoz laciné zeleniny.
Za problémy trhovců může podle šéfa Svazu ekologických zemědělců dovoz laciné zeleniny. | Foto: Jan Langer

Chodov/Cheb - Farmářských trhů pořádaných v Karlovarském kraji ubývá. Klesá totiž počet prodejců čerstvých potravin.

Pořadatelé už kvůli nízké nabídce zrušili trhy v Chodově a Chebu. A to i přesto, že jejich obliba mezi lidmi stále roste.

Podle předsedy Svazu ekologických zemědělců Zdeňka Perlingera za to může dovoz levné zeleniny ze zahraničí, která zlikvidovala větší tuzemské pěstitele.

"Zemědělci nestíhají vyrábět. Ti velcí téměř neexistují, menších je málo a vyprodají své zásoby na dlouho dopředu," sdělil deníku MF Dnes organizátor trhů v Kynšperku Vladislav Podracký.

Navíc prodejcům z okolních regionů se nevyplácí do Karlovarského kraje dojíždět. A tak místní spoléhají na ovocnou sezónu, kdy by se měla situace zlepšit.

Podle Perlingera nepříznivou situaci způsobil i masivní nárůst pořádaných trhů, které si navzájem konkurují. Je přesvědčen, že by se měla zvýšit podpora radnic především těm menším.

"Za jedním včelařem a zahrádkářem lidé nepůjdou. Přijdou už ale, když schopný organizátor obsadí pět stánků," dodává Perlinger.

 

Právě se děje

před 34 minutami

Tesla podle Muska postaví novou továrnu blízko Berlína

Americký výrobce elektromobilů Tesla hodlá postavit novou továrnu v blízkosti Berlína. Oznámil to podle agentur DPA a Reuters generální ředitel podniku Elon Musk.

Tesla již dříve uvedla, že brzy sdělí umístění svého evropského závodu s označením Gigafactory 4, který by měl zahájit výrobu v roce 2021. Musk dnes při předávání ocenění "Zlatý volant" v Berlíně prohlásil, že závod bude stát blízko berlínského letiště.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Weby britských politických stran se staly terčem kybernetických útoků

Digitální platformy dvou největších britských politických stran se staly terčem kybernetických útoků. Na labouristy hackeři zaútočili už v pondělí, dnes se obětí hackerského útoku stala největší opoziční strana znovu a kromě ní kyberútok postihl i vládní konzervativce, informovala agentura Reuters. Labouristé dnes pondělní útok popsali jako sofistikovaný a rozsáhlý, ale nakonec neúspěšný. Informace britských médií ovšem nasvědčují tomu, že incident nebyl co do rozsahu a použité metody nijak výjimečný.

Zdroj: ČTK
Další zprávy