reklama
 
 

V Tišnově u Brna hoří skladovací hala, hasiči povolali chemickou laboratoř

AKTUALIZOVÁNO 22. 1. 2018
Hasiči vyhlásili druhý stupeň požárního poplachu. To znamená, že se zásahu účastní do deseti hasičských jednotek, tedy zhruba do čtyřiceti hasičů.

Tišnov (Brněnsko) - V Tišnově na Brněnsku hoří skladovací hala, na místo byla povolaná chemická laboratoř pro kontrolu ovzduší. Hasiči vyhlásili druhý stupeň požárního poplachu. Informoval o tom mluvčí hasičů Jaroslav Mikoška. Podle prvních informací nikdo nebyl zraněn, požár se rozhořel ve firmě vyrábějící klimatizace.

Podle informací kolem 18:00 už hasiči požár dohašovali. Jak dlouho jim to bude trvat, zatím není jasné. Příčinu požáru a výši škody vyšetřovatelé zjišťují. Podle mluvčího může být známa až za několik dní.

Podle Mikošky hoří vybavení haly a naskladněný materiál, přesně se ale ještě nedá říct, kolik toho uvnitř bylo. Vidět je ale černý dým. Na místo proto hasiči povolali i chemickou laboratoř, která monitoruje ovzduší. "Občanům v okolí nedoporučujeme otevírat okna. O situaci jsme informovali i městský úřad, aby jim dal vědět svojí cestou, tedy prostřednictvím rozhlasu," uvedl mluvčí.

Hasiči k likvidaci požáru používají i speciální techniku Cobra, která je součástí vybavení hasičského školicího střediska v Brně. Jde o stroj, který navrtá do hořícího objektu otvor, tím protáhne hadici a likviduje požár. Používá se hlavně při požárech střech.

Druhý stupeň požárního poplachu znamená, že se zásahu účastní do deseti hasičských jednotek, tedy zhruba do čtyřiceti hasičů.

autor: ČTK | 22. 1. 2018

Související

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama

  Jihomoravský kraj

  reklama
  reklama

  Sponzorované odkazy

  reklama