reklama
 
 

V Tišnově u Brna hoří skladovací hala, hasiči povolali chemickou laboratoř

Aktualizováno 22. 1. 2018 18:28
Hasiči vyhlásili druhý stupeň požárního poplachu. To znamená, že se zásahu účastní do deseti hasičských jednotek, tedy zhruba do čtyřiceti hasičů.

Tišnov (Brněnsko) - V Tišnově na Brněnsku hoří skladovací hala, na místo byla povolaná chemická laboratoř pro kontrolu ovzduší. Hasiči vyhlásili druhý stupeň požárního poplachu. Informoval o tom mluvčí hasičů Jaroslav Mikoška. Podle prvních informací nikdo nebyl zraněn, požár se rozhořel ve firmě vyrábějící klimatizace.

Podle informací kolem 18:00 už hasiči požár dohašovali. Jak dlouho jim to bude trvat, zatím není jasné. Příčinu požáru a výši škody vyšetřovatelé zjišťují. Podle mluvčího může být známa až za několik dní.

Podle Mikošky hoří vybavení haly a naskladněný materiál, přesně se ale ještě nedá říct, kolik toho uvnitř bylo. Vidět je ale černý dým. Na místo proto hasiči povolali i chemickou laboratoř, která monitoruje ovzduší. "Občanům v okolí nedoporučujeme otevírat okna. O situaci jsme informovali i městský úřad, aby jim dal vědět svojí cestou, tedy prostřednictvím rozhlasu," uvedl mluvčí.

Hasiči k likvidaci požáru používají i speciální techniku Cobra, která je součástí vybavení hasičského školicího střediska v Brně. Jde o stroj, který navrtá do hořícího objektu otvor, tím protáhne hadici a likviduje požár. Používá se hlavně při požárech střech.

Druhý stupeň požárního poplachu znamená, že se zásahu účastní do deseti hasičských jednotek, tedy zhruba do čtyřiceti hasičů.

autor: ČTK | 22. 1. 2018 16:08

Související

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama

  Jihomoravský kraj

  reklama
  reklama

  Sponzorované odkazy

  reklama