Radnice v Brně našla kupce na dům Jalta za 100 milionů

ČTK ČTK
20. 2. 2013 13:51
Město dům na Dominikánském náměstí neúspěšně nabízelo více než dva roky

Brno - Brněnské radnici se přihlásil zájemce o koupi domu Jalta na Dominikánském náměstí v centru města.

Město chce za Jaltu nejméně 100 milionů korun a neúspěšně ji nabízelo více než dva roky. Nyní se objevil vážný zájemce, řekl náměstek primátora Oliver Pospíšil. Příští týden by měl kupující složit kauci.

Ještě do 11. března se může přihlásit i jiný zájemce. Stejný termín platí i pro řízení týkající se prodeje kojeneckého ústavu, který už má dva vážné zájemce. Dům získá vyšší nabídka, o prodeji rozhodnou zastupitelé na dubnovém zasedání.

Jalta je více než 80 let starý dům postavený ve funkcionalistickém slohu. V přízemí a nižších patrech jsou kanceláře, prostory pro obchody, ve vyšších patrech byly byty. Za minulého režimu byl v Jaltě tuzex a kino.

Město novému majiteli neklade žádné podmínky budoucího využití. "Omezení vyplývají z toho, že je budova památkově chráněná a platí tam určitý územní plán," řekl Pospíšil. Jalta je určená jako místo pro obchod a služby.

Brněnskému magistrátu se v posledním roce nedařilo drahé nemovitosti prodat. Nyní našel zájemce i o koupi kojeneckého ústavu v ulici Hlinky.

O prvorepublikovou vilu se zajímají dva uchazeči, oba složili kauci a do 11. března může do řízení vstoupit i další lidé. Budovu za nejméně 65 milionů korun, která je ve špatném technickém stavu, dostane nejvyšší nabídka.

Jaltu směnilo minulé vedení radnice za jiné nemovitosti ve městě. Směna byla kritizovaná a radnice dům nikdy pořádně nevyužívala. Posledních sedm let je zavřený.

 

Právě se děje

Další zprávy