Čtyři roky se vyhýbal vězení, vydával se za své dvojče

ČTK ČTK
13. 2. 2013 13:13
Kriminalistům trvalo dlouhé měsíce, než se dostali na jeho stopu
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Reuters

Skalička - Kriminalisté dopadli ve Skaličce na Brněnsku osmatřicetiletého muže, který se čtyři roky vyhýbal nástupu do vězení.

Za výtržnictví a ublížení na zdraví si v něm měl odpykat tři roky vězení. Unikal, protože se po celou dobu vydával za své bratra-dvojče, řekla mluvčí jihomoravské policie Andrea Straková.

"Šel dokonce tak daleko, že tak činil i před svými nejbližšími. Jeho přítelkyně až při zatčení zjistila, že se muž vydává za někoho úplně jiného," uvedla mluvčí.

Kriminalistům trvalo dlouhé měsíce, než se dostali na jeho stopu. Při zatýkání se muž ve svém domě ukryl do skrýše, kterou měl ve výklenku za dveřmi jedné místnosti. Když jej tam policisté našli, opět jim sdělil jméno svého bratra jako své vlastní.

Muž skončil po zatčení ve vězení. Nyní mu hrozí místo původních tří let dvojnásobná sazba. Stane opět před soudem za maření výkonu úředního rozhodnutí. Původně byl potrestán za napadení cizince, jehož zbil v opilosti v restauraci.

 

Právě se děje

před 7 minutami

Babiš musel kvůli zdravotním problémům zrušit účast na konferenci v Bratislavě

Premiér Andre Babiš (ANO) musel kvůli zvýšenému krevnímu tlaku v úterý podstoupit zdravotní prohlídku, píše server Novinky.cz. Ruší tak svou účast na mezinárodní bezpečnostní konference Globsec v Bratislavě, zastoupí ho ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček.

"Musel jsem navštívit lékaře kvůli zdravotní indispozici s nečekaně zvýšeným tlakem," uvedl Babiš. Zrušena bude navíc Babišova účast na plánovaném jednání předsedů vlád takzvaného slavkovského formátu, tedy ČR, Slovenska a Rakouska.

před 9 minutami

Česko požádalo Soudní dvůr EU, aby Polsku udělil pokutu za těžbu v dole Turów

Česko požádalo Soudní dvůr EU, aby Polsku udělil pokutu pět milionů eur za každý den těžby uhlí v dole Turów. Soud to uvedl na Twitteru.

Zdroj: ČTK
před 48 minutami

V Rusku by mělo vzniknout podnikatelské centrum k podpoře českých firem

V Rusku by mělo vzniknout podnikatelské centrum jako pilotní projekt záměru dlouhodobého posílení kapacity podpory pro české firmy. Pracovat by měl v úzké spolupráci se zastupitelským úřadem. Uvedla to mluvčí ministerstva zahraničí Eva Davidová, dříve o možném vzniku centra informoval server iHNED.cz. Ministerstvo by podle webu mělo zřízení centra podpořit, provozovaly by jej ale samy podnikatelské svazy. Podle úřadu je hlavní výhodou kromě odstupu od politické roviny také znalost místního podnikatelského prostředí a sdílení kontaktů.

Vztahy s Ruskem ochladly po diplomatické roztržce, kterou vyvolalo zjištění českých vyšetřovatelů, že do výbuchů v muničních skladech ve Vrběticích na Zlínsku v roce 2014 byli zapojeni agenti ruských tajných služeb.

Podle iHNED.cz chce úřad už v červnu vypsat dotaci 200 000 eur (přes pět milionů korun). Centrum by mohlo začít fungovat na podzim.

Zdroj: ČTK
Další zprávy