Čtyři roky se vyhýbal vězení, vydával se za své dvojče

ČTK ČTK
13. 2. 2013 13:13
Kriminalistům trvalo dlouhé měsíce, než se dostali na jeho stopu
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Reuters

Skalička - Kriminalisté dopadli ve Skaličce na Brněnsku osmatřicetiletého muže, který se čtyři roky vyhýbal nástupu do vězení.

Za výtržnictví a ublížení na zdraví si v něm měl odpykat tři roky vězení. Unikal, protože se po celou dobu vydával za své bratra-dvojče, řekla mluvčí jihomoravské policie Andrea Straková.

"Šel dokonce tak daleko, že tak činil i před svými nejbližšími. Jeho přítelkyně až při zatčení zjistila, že se muž vydává za někoho úplně jiného," uvedla mluvčí.

Kriminalistům trvalo dlouhé měsíce, než se dostali na jeho stopu. Při zatýkání se muž ve svém domě ukryl do skrýše, kterou měl ve výklenku za dveřmi jedné místnosti. Když jej tam policisté našli, opět jim sdělil jméno svého bratra jako své vlastní.

Muž skončil po zatčení ve vězení. Nyní mu hrozí místo původních tří let dvojnásobná sazba. Stane opět před soudem za maření výkonu úředního rozhodnutí. Původně byl potrestán za napadení cizince, jehož zbil v opilosti v restauraci.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 5 minutami

Nejméně dva mrtví po útoku blízko vládní čtvrti v Kábulu

V mešitě v afghánském hlavním městě Kábulu se odpálil sebevražedný útočník, informují zpravodajské agentury. Čin si vyžádal dva životy, dva další lidé utrpěli zranění, což podle agentury AP potvrdili místní představitelé. K útoku došlo blízko pečlivě střežené diplomatické čtvrti Vazír Akbar Chán, kde sídlí desítky mezinárodních organizací včetně českého velvyslanectví. Jedním ze dvou mrtvých je duchovní, který zemřel v nemocnici na následky zranění.

Zdroj: ČTK
Další zprávy