Policie pátrá po muži, který se zbraní v ruce vyloupil dvě pošty. Ukradl desítky tisíc korun

ČTK ČTK
12. 7. 2017 10:59
Policisté v Jihomoravském kraji pátrají po lupiči, který vyloupil dvě pošty. Zloděj si přišel na několik desítek tisíc korun. Muž je ve věku kolem třiceti až čtyřiceti let, má světlou pleť, je vysoký kolem 180 centimetrů, štíhlé postavy a hovoří česky.
(Ilustrační foto)
(Ilustrační foto) | Foto: Policie ČR

Brno - Policie pátrá po pachateli, který v Jihomoravském kraji se zbraní v ruce zřejmě vyloupil dvě pošty. V květnu šlo o poštu v Brně-Komárově, v červenci v Mutěnicích na Hodonínsku. Na webu policie to uvedla mluvčí Andrea Cejnková.

Popis pachatele i způsob provedení se u obou případů shodují. První se stal 25. května krátce před 18:00, kdy lupič počkal, až odejdou všichni klienti a vnikl otvorem pro vkládání balíků za přepážku. "Se zbraní v ruce si od pracovníka vynutil vydání finanční hotovosti přes 30 tisíc korun a z místa utekl," uvedla mluvčí.

V pátek 7. července se stala loupež na poště v Mutěnicích. Scénář byl téměř totožný. Pachatel s pistolí v ruce odcizil z pobočky několik desítek tisíc korun a po přepadení odjel z místa taxíkem.

"Z dalšího šetření vyplynulo, že dorazil na benzinku v obci Hrušky, kde nasedl do červenobílé dodávky, nechal se odvézt do Hustopečí a u obchodního domu Lidl vystoupil. Další pohyb pachatele již není znám," uvedla mluvčí.

Podle popisu a způsobu provedení je podle policie velmi pravděpodobné, že v obou případech jde o stejného muže. Je ve věku kolem třiceti až čtyřiceti let, má světlou pleť, je vysoký kolem 180 centimetrů, štíhlé postavy a hovoří česky. V obou případech měl v době přepadení na hlavě černou kšiltovku, ale vlasy má oholené.

Kriminalisté se obrací na veřejnost s žádostí o pomoc. Jakékoliv informace, které by mohly vést k dopadení pachatele, mohou lidé sdělit na telefonním čísle 974 625 867 nebo na lince 158.

 

Právě se děje

před 30 minutami

Pražská ČSSD navrhla, aby kandidátku v hlavním městě vedla Maláčová

Předsednictvo pražské ČSSD požádalo celostátní vedení strany, aby v čele kandidátky v hlavním městě v letošních sněmovních volbách byla ministryně práce a místopředsedkyně ČSSD Jana Maláčová, sdělil předseda pražské sociální demokracie Petr Pavlík. Postup, podle kterého o vedoucí místo kandidátky přijde bývalý ministr zahraničí Tomáš Petříček (ČSSD), je podle něj však v rozporu s řádem přípravy voleb. Na úpravu kandidátky upozornil server Seznam Zprávy.

Podle pondělního usnesení pražské ČSSD, které bylo podle Pavlíka schváleno o jeden hlas, by se měl kromě Maláčové na druhém místě kandidátky objevit bývalý předseda Zelených Matěj Stropnický a na pátém místě někdejší ministr zdravotnictví Miloslav Ludvík. Nikoho z nich však nenavrhla žádná z pražských organizací do 18. března, dokdy na to měly čas, řekl Pavlík. "Vůbec neprošli primárními volbami, je to v rozporu s řádem přípravy voleb," sdělil Pavlík ČTK.

Zdroj: ČTK
Další zprávy