Za smrt novorozence po pádu z okna policie obvinila jednoho člověka

ČTK ČTK
28. 1. 2020 11:18
Policie obvinila jednoho člověka v souvislosti s úmrtím dítěte, které vypadlo z okna v Pohořelicích na Brněnsku. Viní jej z týrání a usmrcení z nedbalosti, nevylučuje ani změnu právní kvalifikace. Tragédie se stala v neděli večer, podle některých médií zemřelo čtyřtýdenní dítě po pádu z prvního patra.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Thinkstock

Případ dozoruje břeclavské státní zastupitelství. "Trestní stíhání prozatím jedné osoby bylo podle mých informací zahájeno v ranních hodinách," uvedl břeclavský okresní státní zástupce Jan Slaný. Kdyby se právní kvalifikace nezměnila, obviněné osobě by po odsouzení hrozilo až osmileté vězení. Žalobce doplnil, že bližší informace k případu zatím poskytovat nebude.

Policejní mluvčí Bohumil Malášek v pondělí neuvedl nic bližšího o věku ani pohlaví dítěte ani k vyšetřování. "Od nedělního večera prověřujeme událost, která se stala v Pohořelicích. Jedná se o pád dítěte z výšky, vyšetřujeme to jako usmrcení z nedbalosti," uvedl Malášek. 

Mluvčí jihomoravské záchranky Michaela Bothová v pondělí řekla, že záchranáři předávali dítě v kritickém stavu do nemocnice. Policie pak potvrdila úmrtí.

 

Právě se děje

Další zprávy