Při nehodě dvou osobních aut zahynula 17letá dívka, o rok starší řidič dostal smyk

ČTK ČTK
22. 12. 2019 23:57
Při večerní nehodě dvou osobních aut mezi Draženovem a Ždánovem na Domažlicku zemřela sedmnáctiletá dívka. Další čtyři mladí lidé utrpěli zranění, informovala policejní mluvčí Dagmar Brožová a mluvčí záchranné služby Mária Svobodová.
Foto: Policie ČR

Osmnáctiletý řidič jel s autem od Draženova na Ždánov nepřiměřenou rychlostí, dostal s autem smyk a přejel do protisměru, kde bočně narazil do osobního automobilu Ford, popsala Brožová.

Při nehodě utrpěla sedmnáctiletá dívka velmi vážná zranění, jimž na místě podlehla. Další šestnáctiletou pasažérku převezl vrtulník s těžkým zraněním na urgentní příjem plzeňské fakultní nemocnice. Sanitky převezly do fakultní nemocnice také středně těžce zraněného pětadvacetiletého muže a s lehčími zraněními i dva muže narozené v letech 2000 a 2003, uvedla Svobodová.

Dechové zkoušky obou řidičů byly negativní. Kriminalisté se budou nehodou zabývat pro podezření ze spáchání trestného činu usmrcení z nedbalosti, dodala policejní mluvčí.

 

Právě se děje

před 23 minutami

Komise: Obětí církevního sexuálního zneužívání může být ve Francii od roku 1950 až 10 tisíc

Obětí církevního sexuálního zneužívání může být ve Francii od roku 1950 až 10.000. Aktualizovaný odhad dnes podle agentury AFP zveřejnila komise, která problematiku zkoumá. Nezávislou komisi pro sexuální zneužívání v církvi (Ciase) v roce 2018 zřídila katolická církev v reakci na sérii skandálních odhalení sexuálního zneužívání ve Francii i ve světě. Komise v polovině minulého roku odhadla počet obětí na nejméně 3000, což dnes její předseda Jean-Marc Sauvé označil za "jednoznačné podhodnocení".

Komise na více než rok zřídila telefonní linku pro hlášení sexuálního zneužívání, na kterou se za tu dobu obrátilo 6500 obětí či svědků těchto násilných činů. V polovině telefonátů se jednalo o případy z 50. a 60. let minulého století, útokům častěji čelili muži a 87 procent volajících bylo v době zneužívání nezletilých, zveřejnila loni na podzim Ciase.

"Zdaleka ale nejde o všechny", upozornil dnes Sauvé. "Zásadní otázkou zůstává, kolik lidí se ozvalo. Deset procent, pět procent, méně?" dodal.

"I když je 10.000 hodně, jsme stále daleko od pravdy," komentoval nový odhad Jean-Pierre Sautreau, jež stojí v čele organizace sdružující oběti církevního zneužívání v západofrancouzském departementu Vendée. "Skutky jsou často datovány do 50. let minulého století a ti lidé již zemřeli, nebo je jim přes 80 a už o tom nechtějí mluvit," vysvětluje.

"Je to vrchol ledovce, je to rozhodně mnohem více," domnívá se rovněž Véronique Garnierová z jiného sdružení obětí.

Zpráva komise má na podzim představit celkovou diagnózu problematiky a vysvětlit, jak se církev do situace dostala. Instituce mají následně navrhnout podobu odškodnění obětí. Podle Sauvého však trauma obětí nevyřeší pouze odškodnění finanční, "obzvlášť v případě, že by jej doprovázel příkaz mlčet".

Zdroj: ČTK
před 31 minutami

Grammozis se stal pátým trenérem fotbalistů Schalke v sezoně

Novým trenérem fotbalistů Schalke 04 se stal Dimitrios Grammozis. S klubem z Gelsenkirchenu, který už má jen minimální šance na udržení v první lize, podepsal dva dny po odvolání kouče Christiana Grosse smlouvu do roku 2022. Ve funkci by měl podle médií zůstat i v případě sestupu.

Dvaačtyřicetiletý Grammozis byl bez angažmá od loňského léta, kdy skončil u druholigového Darmstadtu. Na lavičce Schalke je už pátým koučem v aktuální sezoně, před ním se u týmu vystřídali David Wagner, Manuel Baum, Huub Stevens a naposledy Gross.

Premiéru s mužstvem absolvuje v pátek v duelu s dalším kandidátem na sestup Mohučí.

Zdroj: ČTK
Další zprávy