Dobrovolný hasič neměl co dělat, tak začal zakládat požáry

ČTK ČTK
8. 9. 2015 12:03
Při výslechu řekl, že chtěl pro sebe i pro své kolegy práci. Obvykle se opil a v noci zapaloval na Břeclavsku stohy slámy, kontejnery s odpadem, prý nechal shořet rekreační chatu a také stodolu.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: HZS Moravskoslezského kraje

Břeclav - Kriminalisté obvinili 26letého dobrovolného hasiče z Břeclavska ze žhářství.

Podle spisu za uplynulé dva roky založil v regionu devět požárů s celkovou škodou 1,2 milionu korun, které pak pomáhal hasit.

Nyní mu za poškozování cizí věci hrozí až tři roky vězení, řekla mluvčí břeclavské policie Kamila Haraštová.

Opil se a zapaloval stohy slámy

Dobrovolný hasič podle ní při policejním výslechu uvedl, že chtěl kolegům a vlastně i sobě zajistit práci.

Obvykle se opil a v noci údajně zapaloval stohy slámy, kontejnery s odpadem, prý nechal shořet rekreační chatu a také stodolu. Většinou se mladý muž po založení požáru účastnil likvidace těchto požárů.

Většina požárů se stala u Moravské Nové Vsi a Týnce. Tam se letos v březnu podle kriminalistů pokusil zapálit louku s vyschlou trávou. Uprchl, když jej vyrušili kolemjdoucí.

Chlubil se svými zásluhami

Podobný případ se stal naposledy na jižní Moravě před pěti lety. Policie tehdy dopadla 24letého dobrovolného hasiče, který u Viničných Šumic na Brněnsku založil čtyři požáry s celkovou škodou tři miliony korun.

Sám je pak pomáhal hasit a ve vesnici se následně chlubil svými zásluhami při boji s ohněm.

 

Právě se děje

před 5 hodinami

Čtyři Ázerbájdžánci zahynuli při výbuchu miny

Čtyři ázerbájdžánští civilisté přišli o život poté, co pod jejich automobilem explodovala protitanková mina v oblasti, kterou nedávno dobyla ázerbájdžánská vojska během šestitýdenní války s Arménií. Boje, které propukly 27. září, ukončila dohoda, dosažená v noci na 10. listopadu. O úmrtí civilistů informovala generální prokuratura v Baku, podle které pátý cestující ve voze vyvázl se zraněním. Výbuch zdůraznil nebezpečí, jakým Ázerbájdžánci čelí na tomto území. Minu nastražili arménští vojáci při svém odchodu z tohoto okresu, který spolu s dalšími šesti ázerbájdžánskými okresy po čtvrt století ovládali Arméni spolu s celým Náhorním Karabachem. 

Zdroj: ČTK
před 6 hodinami

Izraelci opět protestovali proti premiérovi

V izraelských městech se znovu konaly protesty proti premiérovi Benjaminu Netanjahuovi, který čelí u soudu obžalobě z korupce. Izraelci proti němu protestují už 23 víkendů, dnes stejně jako v minulých případech jich několik tisíc přišlo před premiérovu rezidenci v Jeruzalémě. Další protesty se konaly v Tel Avivu, Caesareji, Holonu a v dalších městech. Cílem protestujících je přinutit Netanjahua k rezignaci. Kromě tří kauz, ve kterých už je souzen, chtějí demonstranti rozšířit jeho stíhání i o případ nákupu armádních ponorek. V této kauze byl Netanjahu vyslýchán, ale není obviněn. 

Zdroj: ČTK
Další zprávy