Obrazem: Protiromský pochod Břeclaví

Obrazem: Protiromský pochod Břeclaví
Účastníci demonstrace se začali scházet před břeclavským nádražím po dvanácté hodině.
Účastníci pochodu došli na centrální náměstí, ale namísto k místu shromáždění se obrátili k radnici, před níž stál starosta Oldřich Ryšavý (ČSSD). Dav ho obklopil a žádal, aby se vyjádřil k situaci ve městě. Ryšavý však neměl megafon, takže ho nebylo slyšet.
Chlapec byl minulou neděli přepaden a vážně zraněn, podle jeho matky byli útočníci Romové.
Starosta Oldřich Ryšavý svým spoluobčanům slíbil, že se postará o bezpečnost města. Prvním krokem je, že od prvního května bude mít každá čtvrť svého strážníka, kterému budou moct lidé zavolat na mobil.
Foto: Filip Menšík
Aktuálně.cz Aktuálně.cz
22. 4. 2012 16:00

Břeclav - V Břeclavi se uskutečnil pochod na podporu patnáctiletého chlapce, zbitého ve městě třemi mladíky. Někteří účastníci nesli transparenty s protiromskými nápisy, v závěru demonstrace hovořili se starostou Břeclavi.

 

Právě se děje

před 7 hodinami

Jihomoravští hasiči kvůli bouřkám zasahovali u 50 událostí, hlavně u spadlých stromů

Jihomoravští hasiči dnes večer v souvislosti s bouřkami dosud zasahovali u více než 50 událostí. Nejčastěji to jsou stromy, které spadly na silnici. Hasiči také odčerpávali vodu ze zatopeného rodinného domu. Zhruba od 20:30 vyjíždějí převážně na Znojemsko, poté se bouřka přesunula na Brněnsko.

"Kromě popadaných stromů jsme zajistili také jednu nalomenou májku a pomáhali u dopravní nehody, kde auta narazila do spadlého stromu. Mělo by to být bez zranění. Naštěstí zatím není nic vážného," řekl zhruba ve 21:45 mluvčí hasičů Jaroslav Mikoška. Kolem 22:00 začali hasiči evidovat první případy v Brně.

Pro Jihomoravský kraj platí podle webu meteorologů výstraha před velmi silnými bouřkami, někdy i s přívalovými srážkami, celou noc. Pondělní ráno a dopoledne by mělo být klidné, výstraha opět platí od odpoledne až do noci na úterý. Pro Boskovice a Tišnov platí rovněž povodňová bdělost.

Zdroj: ČTK
Další zprávy