Nejtragičtější nehoda za poslední čtyři roky. Srážka na Znojemsku má pátou oběť

ČTK ČTK
Aktualizováno 14. 11. 2019 13:22
Pondělní autonehoda u Pavlic na Znojemsku má pět obětí. Ve Fakultní nemocnici v Brně zemřel i těžce zraněný čtyřměsíční chlapec. Jde tak o nejtragičtější nehodu na českých silnicích od září 2015. Na úmrtí upozornil server Blesk.cz, ředitel nemocnice Roman Kraus uvedl, že dítě zemřelo ve středu večer.
Pondělní autonehoda u Pavlic na Znojemsku má pět obětí.
Pondělní autonehoda u Pavlic na Znojemsku má pět obětí. | Foto: Twitter/ PolicieCZ

Nehodu podle policejního vyšetřování zavinil řidič auta, který předjížděl nákladní vůz v nepřehledném stoupání přes plnou středovou čáru. S protijedoucím autem se srazil na horizontu. Předjíždějícím vozem bylo Audi A6 s rakouskou poznávací značku, které jelo směrem na Jihlavu.

O život přišli při nehodě tři cestující z tohoto vozu, jedna spolucestující byla těžce zraněna. V protijedoucím volkswagenu přišla o život mladá řidička. Její dítě museli záchranáři přepravit s vážným zraněním do nemocnice, kde do středečního večera bojovalo o život.

Lehce zraněn byl i řidič osobního auta, které jelo za volkswagenem a při nehodě do něj najelo.

Policie věc pravděpodobně odloží

Nehodu policie nadále vyšetřuje. Vhledem k tomu, že pravděpodobný viník nehody zemřel, policie věc pravděpodobně odloží. Mluvčí policie Kamila Haraštová řekla, že u takto vážných nehod vyšetřování vzhledem k více poškozeným obvykle trvá měsíce, ne-li rok.

Počtem obětí jde o nejhorší nehodu za poslední čtyři roky. V září 2015 na dálnici D1 u Vyškova zemřelo při srážce nákladního auta a dodávky pět lidí. V nemocnici v Brně-Bohunicích zemřela o několik dní později jedna ze tří zraněných, která se stala šestou obětí.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Italští poslanci vyslovili důvěru vládě premiéra Conteho. Kabinet v úterý požádá o důvěru také druhou komoru Senát, kde ale nemá zaručenou většinu

Zdroj: ČTK
Další zprávy