Na stavbě elektrárny pracovali cizinci nelegálně

Michal Kalina
21. 10. 2010 11:54
Celníci odhalili na Znojemsku deset cizinců, pracovali bez povolení
Cizinci stavěli solární elektrárnu (ilustrační foto).
Cizinci stavěli solární elektrárnu (ilustrační foto). | Foto: Aktuálně.cz

Znojmo - Deset nelegálně pracujících cizinců odhalili ve středu celníci při kontrole na Znojemsku. Pracovali na výstavbě jedné z fotovoltaických elektráren v regionu.

Cizinci i firma, která jim umožnila na stavbě pracovat bez potřebných dokladů, byli ohlášeni úřadu práce ve Znojmě, uvedla k tomu tisková mluvčí Celního ředitelství Brno Lada Temňáková.

Žádný z Ukrajinců nepředložil celníkům pracovní povolení ani živnostenský list, které by ho opravňovaly k výkonu práce na daném místě. Kontroly na staveništích provádějí pravidelně státní orgány i v Brně.

Podle tiskové mluvčí Úřadu práce Brno Ivany Ondrákové se kontroly uskutečnily na staveništích, kde má povolení k zaměstnání větší počet cizinců. Z kontrolovaného počtu 120 pracovníků bylo 25 cizinců. Většinou to byli Ukrajinci, dva byli občany Mongolska a jedna osoba byla z Moldávie.

"U kontrolovaných byly prověřovány osobní cestovní doklady, povolení k pobytu a povolení k zaměstnání. Při šetření na místě nebylo zjištěno porušení zákonů," uvedla Ondráková.

Podle ní je kontrolám zaměstnávání cizinců je ze strany Úřadu práce Brno věnována zvýšená pozornost. Letos se konalo deset obdobných kontrol. Za zjištěná porušení právních předpisů byly letos uloženy pokuty v celkové výši 138 tisíc korun.

 

Právě se děje

Další zprávy