Muži zbili chlapce kvůli cigaretě. Přišel o ledvinu

ČTK ČTK
16. 4. 2012 12:57
Patnáctiletý hoch z Břeclavi byl v nemocnici okamžitě operován, jeho stav je vážný
Foto: Policie ČR

Břeclav - V Břeclavi napadli v neděli tři neznámí muži patnáctiletého chlapce a brutálně jej zbili.

Hocha převezla do nemocnice jeho matka, kterou si přivolal telefonem. Byl ihned operován, ale jeho stav je velmi vážný, řekla mluvčí policie Kamila Haraštová.

Lékaři museli chlapci odebrat ledvinu. Má údajně poškozená játra a slezinu.

"O napadení zatím mnoho nevíme. Oběť byla po převozu do nemocnice operována a zatím nevypovídala," uvedla mluvčí.

Hoch matce při jízdě do nemocnice údajně řekl, že jej okolo 21. hodiny nedaleko hotelu Terezka v centru Břeclavi zastavili tři muži a požádali jej o cigaretu. Neměl ji, a proto ho prý zbili.

Zraněný chlapec si mobilním telefonem přivolal matku, která ho převezla do břeclavské nemocnice. Tam lékaři zjistili, že jeho zdravotní stav je velmi vážný a okamžitě mladíka operovali.

Policie nyní žádá všechny svědky, kteří se v neděli mezi 20. až 21. hodinou pohybovali břeclavskou ulicí Jana Palacha a všimli si čehokoli podezřelého, aby hned kontaktovali krizovou policejní linku 158.

 

Právě se děje

před 29 minutami

Vlna veder a sucha může zhoršit potravinovou krizi v KLDR

Severní Korea čelí v souvislosti s vlnou veder a sucha zemědělským škodám. Pravděpodobně to prohloubí potravinovou krizi v zemi, informovala s odvoláním na státní média agentura Kjódó.

Severokorejský vůdce Kim Čong-un v červnu přiznal, že země čelí nejhoršímu nedostatku potravin za více než deset let. K "napjaté situaci" přispívají kromě počasí i mezinárodní sankce a závislost Severní Koreje na Číně, se kterou kvůli šíření koronaviru uzavřela hranice ještě neprodyšněji než dříve.

Úhrn srážek činil v zemi od začátku roku do poloviny července 21,2 milimetru, což je přibližně čtvrtina průměru a druhá nejnižší hladina v záznamech meteorologických pozorování po roce 1981, uvedla oficiální Korejská centrální tisková agentura. Teploty dosahují v některých oblastech až 35 stupňů Celsia, v důsledku čehož vysychají tisíce hektarů rýžových a kukuřičných polí, které jsou v Severní Koreji jedním z hlavních zdrojů potravy.

Zdroj: ČTK
před 49 minutami

Evropská unie dala Google dva měsíce na zlepšení vyhledávání hotelů a letů

Evropská unie dala americké internetové společnosti Google dva měsíce na to, aby zlepšila vyhledávání hotelů a letů, a také aby vysvětlila, jak výsledky hledání řadí. Jinak jí hrozí sankce. Oznámila to Evropská komise (EK) a evropské úřady na ochranu spotřebitele. Praktiky nejpopulárnějšího vyhledávače na světě, který firma provozuje, dlouho vyšetřují antimonopolní úřady po celém světě. Některé z nich už mu vyměřily vysoké pokuty.

"Spotřebitelé v EU nemohou být při plánování dovolených uváděni v omyl. Musíme jim umožnit, aby se mohli rozhodovat na základě transparentních a nezaujatých informací," řekl podle agentury Reuters evropský komisař pro spravedlnost Didier Reynders.

Google v reakci uvedl, že vítá dialog a ubezpečil, že s Evropskou komisí a spotřebitelskými úřady úzce spolupracuje. Ty si vyhradily, že pokud jeho návrhy na zlepšení nebudou dostatečné, budou se věcí dále zabývat a mohou přijít i se sankcemi.

Zdroj: ČTK
Další zprávy