Narkoman pobodal v Karviné školačku, dostal 17 let

ČTK ČTK
21. 12. 2011 11:14
Mladík se podle soudu pokusil dívku také znásilnit. Proti výši trestu se odvolal
Ilustrační snímek.
Ilustrační snímek. | Foto: Reuters

Ostrava - Krajský soud ve středu poslal na 17 let do vězení jednadvacetiletého narkomana za pokus o znásilnění a zabití školačky.

Desetiletá dívka, kterou napadl v dubnu v Karviné, utrpěla řadu bodných zranění. Útok přežila jen díky rychle pomoci záchranářů.

Rozsudek není pravomocný. Odsouzený mladík se ještě v jednací síni proti výši trestu odvolal. Státní zástupkyně si ponechala lhůtu na rozmyšlenou.

Soudce útok označil za hrubý a agresivní. Muž totiž použil dva nože. Jedna z ran přímo ohrožovala život dívky. Tu se podle rozhodnutí soudu navíc pokusil i znásilnit.

"Popsala to sama poškozená. Když policisté na místo přijeli, našli ji od pasu dolů nahou. Navíc obžalovaný sám uvedl, že ji do úst vkládal svůj pohlavní úd," uvedl soudce.

Útočník byl pod vlivem toluenu

Útočníka označil za nevyváženou, impulzivní a průměrně inteligentní osobnost, která od 15 let věku žije zpustlým způsobem života.

"Nevím, proč jsem to udělal. Kdybych nebyl pod vlivem drog, nestalo by se to," tvrdí. Přiznal, že v době útoku byl pod vlivem toluenu, který pravidelně čichal v lesích nedaleko Karviné. Před soudem se navíc hájil tím, že reagoval pod vlivem svého negativního sexuálního zážitku. Tvrdil, že byl před loňskými Vánocemi v Havířově znásilněn mužem.Tomu ale soud neuvěřil.

Mladík nebyl podle svých slov spokojený se svým životem. Dokončil pouze základní školu a těžko hledal práci. Tvrdí, že od 15 let čichá toluen. Posledních několik let byl pod vlivem této látky téměř každý den. Nějakou dobu byl kvůli drogám i ve výchovném ústavu.

Často přespával v lesích v okolí Karviné. Málo jedl a nedodržoval hygienické návyky. "Myl jsem se jednou za čas," vypověděl. Tvrdí, že ho trápily i neutěšené rodinné vztahy.

I koncem letošního dubna se toulal městem a lesem v jeho okolí. Čichal toluen. Krátce na to potkal blízko oblasti, kde žijí sociálně slabší lidé, skupinku děvčat. Vytáhl nože a začal na ně pokřikovat. Když se školačky daly na útěk, rozběhl se za nimi. Dohonil tu nejmladší.

Násilník  školačku několikrát bodl do zad a boku. Když upadla na zem, strhl ji tepláky a kalhotky. Dál ji bodal a zároveň dívku i nutil k orálnímu sexu. Takto ji trýznil asi pět minut. Z místa odcházel v době, kdy přijela první hlídka policie. Utekl zpět do lesa, kde strávil noc. Následují den se pak zašel domů převléknout. Policisté jej zatkli 30. dubna v bytě jeho matky.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 5 hodinami

Dálnici D5 u Berouna zavřela nehoda tří aut

Dálnici D5 poblíž Berouna v neděli večer zhruba na hodinu zavřela ve směru na Plzeň nehoda dvou osobních aut a kamionu. Jeden muž je těžce zraněný, záchranáři na místo poslali i vrtulník. Vyplývá to z informací od policejní mluvčí Lucie Novákové a Národního dopravního informačního centra.

"Máme tam havarovaná dvě osobní vozidla. Kousek před nimi je zastavený ještě kamion, který byl taky účastníkem dopravní nehody," popsala Nováková místo havárie. Těžce zraněný muž je z jednoho z osobních aut, dodala.

Zdroj: ČTK
Další zprávy