Masarykova univerzita dostala pokutu 300 tisíc od ÚOHS

ČTK ČTK
31. 5. 2012 12:17
Důvodem jsou chyby v tendru na zhotovení projektové dokumentace pro investiční akce
Masarykova univerzita v Brně.
Masarykova univerzita v Brně. | Foto: Tomáš Adamec, Aktuálně.cz

Brno - Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) vyměřil Masarykově univerzitě v Brně pokutu 300 tisíc korun. Důvodem jsou chyby v tendru na zhotovení projektové dokumentace pro investiční akce v areálu univerzitního kampusu.

Pokuta je pravomocná, potvrdil ji předseda ÚOHS Petr Rafaj. Univerzita podle mluvčí Terezy Fojtové s rozhodnutím antimonopolního úřadu nesouhlasí a chce prokázat správnost svého postupu.

ÚOHS se případem zabýval od května loňského roku, tendr univerzita vypsala v roce 2009. Podle úřadu univerzita nastavila diskriminačně technické kvalifikační předpoklady, když se tendru nemohli účastnit dodavatelé, kteří "nerealizovali zakázku obdobného charakteru, resp. kteří realizovali pouze jednu zakázku financovanou z veřejných prostředků".

Podle úřadu postup školy mohl podstatně ovlivnit výběr nejvhodnější nabídky. "Pokud by zadavatel toto omezení nestanovil, mohl obdržet více nabídek, přičemž nelze vyloučit, že by některá z těchto nabídek byla ekonomicky výhodnější," uvedl v rozhodnutí předseda ÚOHS Petr Rafaj.

Masarykova univerzita trvá na tom, že podmínky nastavené ve veřejné zakázce v roce 2009 na zhotovení projektové dokumentace pro stavbu nových pavilonů v Univerzitním kampusu Bohunice nebyly diskriminační.

Podívejte se: Studentům MU se otevřel kampus za 5 miliard

"Požadavek na prokázaní realizace více než jedné veřejné zakázky obdobného charakteru odpovídal náročnosti, výši plánované investice a předchozím zkušenostem zadavatele s výstavbou univerzitního kampusu," uvedla mluvčí univerzity Fojtová.

ÚOHS mohl škole uložit pokutu až do výše čtyř milionů korun. "Uložená sankce je spíše než represivním nástrojem pouhým varováním pro zadavatele před obdobným postupem v budoucnu," uvedl Rafaj. Tendr vyhrála společnost A plus, a.s.

---------------------------------------------------------------------------------------------------

Vysoké školy v České republice.

 

Právě se děje

před 6 hodinami

Fotbalista Procházka přestoupil z Plzně do Górniku Zabrze

Fotbalista Roman Procházka po sezoně a půl opustil Plzeň a přestoupil do Górniku Zabrze. Třicetiletý slovenský záložník podepsal s dvanáctým týmem polské ligy smlouvu do konce června 2021 s opcí.

Procházka přišel do Plzně v létě 2018 z Levski Sofia. V české lize odehrál 35 zápasů, v nichž vstřelil devět gólů. Celkově za Viktorii nastoupil ve 46 soutěžních utkáních. Nejvíce se blýskl předloni v listopadu v Lize mistrů na půdě CSKA Moskva, kde vyrovnávací brankou načal obrat na 2:1. Západočeši poté prošli do jarní fáze Evropské ligy.

V Plzni v prosinci skončil trenér Pavel Vrba a jeho nástupce Slovák Adrián Guľa před dnešním odletem na soustředění do Španělska zúžil kádr mimo jiné o Procházku.

"Na angažmá ve Viktorii budu velmi rád vzpomínat, zejména pak na fanoušky, kteří byli vždy skvělí. Plzeň budu i nadále sledovat a přeji jí hodně štěstí," uvedl Procházka pro web plzeňského klubu.

Zdroj: ČTK
před 7 hodinami

Íránský ministr: Írán připravuje místo na vyslání satelitu. Podle USA se snaží ukrývat svůj balistický program

Írán připravuje místo, ze kterého vyšle satelit. Na twitteru to napsal íránský ministr pro informační a komunikační technologie Mohammad Džavád Azarí Džahromí. Informovala o tom agentura Reuters, která připomněla, že podle USA se Teherán takto snaží skrývat svůj balistický program.

Zdroj: ČTK
před 7 hodinami

Katalánský premiér přišel o mandát poslance, region možná čekají nové volby

Do centra Barcelony vyšly skupiny separatistů, z nichž někteří zapalovali kontejnery. Policie několik osob zadržela. Impulsem k demonstracím bylo bouřlivé zasedání regionálního parlamentu, jehož vedení oznámilo pozastavení mandátu katalánskému premiérovi Quimu Torrovi. Premiérem tohoto španělského regionu Torra zůstává, podle místních médií ale hrozí Katalánsku předčasné regionální volby kvůli dnes vyostřenému rozkolu mezi stranami katalánské vlády.

Další zprávy