Studentům MU se otevřel kampus za pět miliard

Studentům MU se otevřel kampus za pět miliard
Do kampusu škola soustředila hlavně přírodovědná a lékařská pracoviště, která byla dosud roztroušena po celém městě.
Prostor v átriu dostalo i umění.
Račte vstoupit...
Místy kampus připomíná vězení...
Foto: Masarykova univerzita v Brně
23. 9. 2010 12:52

Brno - Univerzitní kampus v Brně se po sedmi letech budování otevřel studentům i pedagogům. V akademické sféře jde o jeden z nejnákladnějších projektů posledních let. Přišel na bezmála pět miliard korun.

 

Právě se děje

před 59 minutami

Praha najímá manažery Krupauera a Grosse pro přípravu koncertního sálu

Pražský magistrát uzavře manažerskou smlouvu se dvěma externími členy komise pro stavbu koncertního sálu na Vltavské, architektem Martinem Krupauerem a Martinem Grossem, který vlastní produkční společnost a zároveň je spoluzakladatelem Spolku pro výstavbu nového koncertního sálu v Praze. Do 30. června 2021 budou připravovat projekt, pro nějž nyní vzniká studie proveditelnosti. Manažeři mají pobírat odměnu 1600 korun za hodinu, součástí jejich práce budou studijní cesty kvůli sběru informací o obdobných stavbách. Celková cena za služby obou manažerů nepřesáhne dva miliony korun.

Praha chce na podobu nové filharmonie vypsat architektonickou soutěž, konkrétní rozhodnutí o stavbě padne na základě výsledků studie proveditelnosti. Zastupitelé nedávno schválili pořízení změny územního plánu. Stavba koncertního domu se sálem pro zhruba 2000 posluchačů by podle dřívějších odhadů měla stát přibližně čtyři miliardy korun, přesnější odhad vzejde ze studie. Budova filharmonie by mohla stát v roce 2032.

Zdroj: ČTK
Další zprávy