Dopravních nehod na Jihu Moravy přibylo, umřelo 40 lidí

Eliška Čermáková
31. 7. 2013 17:12
Dokládá to statistika jihomoravské dopravní policie od ledna do konce července
Foto: Aktuálně.cz

Brno - Na silnicích Jihomoravského kraje zemřelo letos kvůli dopravním nehodám 40 lidí, to je o sedm více než loni za stejné časové období.

Dokazuje to statistika dopravních nehod od ledna do konce července ve srovnání s rokem 2012.

"Do poloviny minulého týdne počet usmrcených kopíroval minulý rok, od čtvrtka se celkové číslo prudce zvýšilo," uvedl zástupce vedoucího policie Jihomoravského kraje Miloš Skácel.

Celkový počet nehod je letos 3729, z toho 137 těžce zraněných a ve čtyřiceti případech účastníci následkům zranění podlehli. Řidičů, kteří usedli za volant po požití alkoholu, naopak ubylo.

Podle Skácela přibývá hlavně obětí, v drtivé většině jde o zbytečné dopravní nehody. V uplynulých dvou týdnech zemřelo na Jižní Moravě šest lidí. Nejvíce nehod se dosud stalo na Brněnsku.

Příčinou může být horké letní počasí, které má vliv na soustředěnost řidičů. Dalším negativním znakem tropických teplot je přetrvávající únava.

"Je nutné, aby účastníci provozu znali své možnosti a nepouštěli se do větších vzdáleností v případě, že se necítí fit," dodal Skácel.

Policisté se snaží neštěstí zabránit, ne vždy to však jde. Například v Mutěnicích na Hodonínsku vjel cyklista pod kola autobusu.

Varují také před nepozorností řidičů, která může vést k tragickým dopravním nehodám.

Kontroly na silnicích budou vzhledem k nepříznivé situaci četnější. Policisté připravují ve spolupráci s dalšími orgány kraje několik projektů, jak dopravním neštěstím předcházet.

 

Právě se děje

Další zprávy