Žena uklízela nový byt, našla granát z 2. světové války

ČTK ČTK
5. 6. 2011 13:44
Případ, k němuž došlo v Českých Budějovicích, vyšetřuje policie

České Budějovice - V Českých Budějovicích nalezla majitelka bytu při úklidu nevybuchlý protiletadlový granát ze druhé světové války. Zanechal ho tam předchozí nájemník, řekl ČTK jihočeský policejní mluvčí Milan Bajcura.

Podrobnosti nálezu zatím kriminalisté tají a případ vyšetřují. Neprozradili, zda byl téměř 70 let starý granát někde důkladně schovaný, nebo v bytě volně ležel. "Každopádně se jedná o nestandardní případ. Munici ze druhé světové války lidé nacházejí na polích, v lesích, nebo zakopanou ve stodolách, ale ne v bytě," řekl Bajcura.

Podle něj člověk, která protiletadlový granát v českobudějovickém bytě nechal, tímto ohrožoval zdraví a bezpečí lidí domu. "Patrně se jednalo o sběratele. Ale bez ohledu na to musí každý o munici informovat policisty. Ti potom takový nález zneškodní," uvedl Bajcura.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Sněmovna lordů velkou většinou vyjádřila nesouhlas a politování nad zákonem o vnitřním trhu, který jde proti částem brexitové dohody

Sněmovna lordů, horní komora britského parlamentu, v úterý velkou většinou vyjádřila nesouhlas a politování nad zákonem o vnitřním trhu, který jde proti částem brexitové dohody. Proti kontroverznímu zákonu, který podle Evropské komise porušuje právně závaznou dohodu, hlasovalo 395 zákonodárců, opačný názor jich mělo 169. Sporným zákonem může vláda premiéra Borise Johnsona zrušit části rozvodové dohody mezi Británií a Evropskou unií.

Zdroj: ČTK
Další zprávy