Žena uklízela nový byt, našla granát z 2. světové války

ČTK ČTK
5. 6. 2011 13:44
Případ, k němuž došlo v Českých Budějovicích, vyšetřuje policie

České Budějovice - V Českých Budějovicích nalezla majitelka bytu při úklidu nevybuchlý protiletadlový granát ze druhé světové války. Zanechal ho tam předchozí nájemník, řekl ČTK jihočeský policejní mluvčí Milan Bajcura.

Podrobnosti nálezu zatím kriminalisté tají a případ vyšetřují. Neprozradili, zda byl téměř 70 let starý granát někde důkladně schovaný, nebo v bytě volně ležel. "Každopádně se jedná o nestandardní případ. Munici ze druhé světové války lidé nacházejí na polích, v lesích, nebo zakopanou ve stodolách, ale ne v bytě," řekl Bajcura.

Podle něj člověk, která protiletadlový granát v českobudějovickém bytě nechal, tímto ohrožoval zdraví a bezpečí lidí domu. "Patrně se jednalo o sběratele. Ale bez ohledu na to musí každý o munici informovat policisty. Ti potom takový nález zneškodní," uvedl Bajcura.

 

Právě se děje

před 2 minutami

Zemřel autor dobrodružných bestsellerů Clive Cussler

Ve věku 88 let zemřel americký autor dobrodružných knih Clive Cussler, který po celém světě prodal desítky milionů výtisků svých knih spojených s postavou hlavního hrdiny, oceánografa Dirka Pitta. O jeho pondělním úmrtí ve středu informovala agentura AP. Cusslerovy bestsellery vyšly ve více než 40 jazycích, včetně češtiny.

Cussler je autorem více než 80 dobrodružných románů, největšího ohlasu však dosáhla série inspirovaná jeho vlastním vášnivým zájmem o hledání lodních vraků. Hlavním hrdinou více než dvacítky knih učinil autor své alter ego Dirka Pitta, který řeší detektivní případy, pátrá po ztracených pokladech na dně oceánů a snaží se rozplést záhadné mocenské konspirace.

"Předlohou pro Dirka jsem byl já sám. Oba jsme stejně vysocí a máme zelené oči… Jediný rozdíl je, že on to umí lépe se ženami a že zestárl jen o deset let, zatímco já o 50," řekl Cussler v jednom z rozhovorů, z nějž citoval server BBC.

Zdroj: ČTK
Další zprávy