První domácí vězeň porušil trest a teď se vyhýbá vězení

ČTK ČTK
25. 1. 2011 16:37
Muž měl zákaz pití alkoholu, policie ho ale načapala opilého
Foto: Jan Langer

Loučovice - První člověk odsouzený v Česku k domácímu vězení trest nedodržel.

Místo toho jej nyní čeká osmiměsíční vězení.

Do výkonu trestu však zatím nenastoupil, za což mu hrozí další trestní stíhání.

Štefan Rolník z Loučovic na Českokrumlovsku musel za napadení přítele družky být od 1. února 2010 po jeden rok každý den od 20:00 do 5:00 doma.

"Také měl zákaz pití alkoholu, což ale před několika týdny porušil," řekl vedoucí Probační a mediační služby na jihu Čech Martin Pilný.

Rolníka loni v lednu odsoudil českokrumlovský okresní soud k osmiměsíčnímu trestu v případě, že by nedodržel podmínky domácího vězení.

"Při našich kontrolách byl vždy v danou dobu doma. Ale porušil zákaz požívání alkoholu," vysvětlil Pilný. Rolníka loni na podzim přistihla policie opilého, což potvrdila provedená dechová zkouška.

Českokrumlovský okresní soud pak nařídil nové jednání, ve kterém Rolníka pravomocně odsoudil k osmiměsíčnímu trestu. Muž však ve stanoveném termínu do věznice nenastoupil.

"Požádali jsme proto policii, aby jej doručila do výkonu trestu," řekl českokrumlovský soudce Ondřej Círek, který případ řešil.

Odsouzený přitom jako součást domácího vězení loni v létě úspěšně absolvoval protialkoholní léčení. Potom si údajně našel přítelkyni, k níž se přestěhoval a staral se o své syny. Ale během podzimu trest porušil.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 1 hodinou

Robert Svoboda rezignoval na funkci trenéra hokejistů Zlína

Hokejisté Zlína jsou bez trenéra. Robert Svoboda rezignoval po nedělní porážce s Kladnem a kvůli výkonům v úvodu extraligy, v níž jsou Berani poslední. V osmi zápasech získali pět bodů. Klub o změnách informoval v tiskové zprávě.

"Po duelu v Kladně bylo jasné, že týmu může pomoci změna trenéra. Myslím, že je to momentálně neodkladně správná věc, která může ještě vše obrátit k lepšímu,“ uvedl Svoboda s tím, že chce z mužstva sejmout tlak okolí, který je vyvíjen na něj osobně a mužstva se negativně dotýká.

Berany v zápase na ledě Olomouce povede asistent Martin Hamrlík společně s koučem zlínské juniorky Lubošem Jenáčkem.

Další zprávy