Policie v Českých Budějovicích zabavila 156 kvízomatů

ČTK ČTK
3. 7. 2015 15:24
Kvízomaty kombinují sázkovou hru se znalostními otázkami a jsou provozovány v rozporu s loterijním zákonem.
Kvízomat
Kvízomat | Foto: Ministerstvo financí

České Budějovice - Policie při středečním zásahu v Českých Budějovicích zajistila 156 takzvaných kvízomatů a téměř milion korun. Zadržené peníze souvisely s provozem těchto přístrojů.

Kvízomaty kombinují sázkovou hru se znalostními otázkami a jsou provozovány v rozporu s loterijním zákonem. Novinářům to řekl policejní mluvčí David Schön.

"Aktuálně jsou zajištěné přístroje uskladněny v Českých Budějovicích a každý se bude detailně zkoumat. Celá akce vedla k zajištění velkého množství důkazů," uvedl Schön.

Kriminalisté podle něj po celém Česku vedou již 48 trestních řízení proti provozovatelům kvízomatů. V jejich rámci zajistili 116 kvízomatů a téměř 100 tisíc korun v hotovosti.

Nelegální hazard nebudeme tolerovat

"V květnu letošního roku jsem prohlásil, že jsme připraveni proti provozovatelům kvízomatů tvrdě zakročit. Tady je důkaz, že nelegální hazard nehodláme tolerovat. Děkuji proto všem, kdo se na této akci podílejí," uvedl v týdnu ministr vnitra Milan Chovanec (ČSSD).

Sdružení provozovatelů centrálních loterních systémů a dalších her SPELOS již dříve uvedlo, že tvrdé zákroky proti provozovatelům kvízomatů vítá.

Přístroje jsou prý často umístěny tam, kam se nedostane ani policie, například v soukromých klubech, ale také garážích nebo bytech. Chovanec se domnívá, že tyto přístroje připravují stát na daních o desítky milionů korun.

 

Právě se děje

před 24 minutami

Labouristé pozastavili členství expředsedy Corbyna, důvodem je antisemitismus

Britští labouristé pozastavili členství svému bývalému předsedovi Jeremymu Corbynovi kvůli jeho komentářům k úřední zprávě, podle níž se tato opoziční strana za Corbynova vedení nedokázala vypořádat s antisemitismem ve svých řadách. Podle zprávy taková selhání navíc zavinila nezákonné obtěžování a diskriminaci. Nový vůdce labouristů Keir Starmer se za to ve čtvrtek omluvil, zatímco Corbyn zprávě vyčetl, že problém z politických důvodů zveličuje.

Corbyn má po dobu vyšetřování pozastavené členství ve straně a v jejím poslaneckém klubu, a to kvůli svým vyjádřením a neochotě je následně odvolat, uvedla agentura Reuters s odvoláním na vyjádření labouristů.

Zdroj: ČTK
před 44 minutami

Ekonomika USA ve čtvrtletí rostla rekordním tempem 33,1 procenta

Ekonomika Spojených států ve třetím čtvrtletí podle prvního rychlého odhadu vykázala rekordní vzestup, k němuž přispěla vládní koronavirová pomoc v objemu více než tří bilionů dolarů (70 bilionů Kč). Ta podpořila zejména výdaje spotřebitelů. Hrubý domácí produkt (HDP) se v přepočtu na celý rok zvýšil o 33,1 procenta, oznámilo dnes americké ministerstvo obchodu.

Tempo růstu bylo v uplynulém čtvrtletí nejrychlejší minimálně od roku 1947, kdy vláda začala tyto údaje sledovat. Ve druhém čtvrtletí naopak ekonomika kvůli dopadům šíření koronaviru klesala rekordním tempem 31,4 procenta.

Zdroj: ČTK
Další zprávy