Policie v Českých Budějovicích zabavila 156 kvízomatů

ČTK ČTK
3. 7. 2015 15:24
Kvízomaty kombinují sázkovou hru se znalostními otázkami a jsou provozovány v rozporu s loterijním zákonem.
Kvízomat
Kvízomat | Foto: Ministerstvo financí

České Budějovice - Policie při středečním zásahu v Českých Budějovicích zajistila 156 takzvaných kvízomatů a téměř milion korun. Zadržené peníze souvisely s provozem těchto přístrojů.

Kvízomaty kombinují sázkovou hru se znalostními otázkami a jsou provozovány v rozporu s loterijním zákonem. Novinářům to řekl policejní mluvčí David Schön.

"Aktuálně jsou zajištěné přístroje uskladněny v Českých Budějovicích a každý se bude detailně zkoumat. Celá akce vedla k zajištění velkého množství důkazů," uvedl Schön.

Kriminalisté podle něj po celém Česku vedou již 48 trestních řízení proti provozovatelům kvízomatů. V jejich rámci zajistili 116 kvízomatů a téměř 100 tisíc korun v hotovosti.

Nelegální hazard nebudeme tolerovat

"V květnu letošního roku jsem prohlásil, že jsme připraveni proti provozovatelům kvízomatů tvrdě zakročit. Tady je důkaz, že nelegální hazard nehodláme tolerovat. Děkuji proto všem, kdo se na této akci podílejí," uvedl v týdnu ministr vnitra Milan Chovanec (ČSSD).

Sdružení provozovatelů centrálních loterních systémů a dalších her SPELOS již dříve uvedlo, že tvrdé zákroky proti provozovatelům kvízomatů vítá.

Přístroje jsou prý často umístěny tam, kam se nedostane ani policie, například v soukromých klubech, ale také garážích nebo bytech. Chovanec se domnívá, že tyto přístroje připravují stát na daních o desítky milionů korun.

 

Právě se děje

před 52 minutami

Ruský ledoborec se dostal do silné bouře a vypověděly mu motory, vyslal signál SOS

Ruský ledoborec, který se nachází s 33 lidmi na palubě u západních břehů Norska, za bouřlivého počasí vyslal tísňové volání. K plavidlu zamířily dva vlečné čluny a záchranný vrtulník. Ruský úřad pro námořní dopravu nicméně vzápětí uvedl, že signál SOS byl vyslán omylem a že loď není v problémech.

Ledoborci Tor západně od norského města Aalesund vypověděly motory, činnost dvou ze čtyř se ale později podařilo obnovit, takže bezprostřední nebezpečí teď ledoborci nehrozí, napsal norský deník Verdens Gang. Situace je ale stále vážná, protože v oblasti je velmi silná bouře.

Zdroj: ČTK
Další zprávy