Dívka na Prostějovsku lezla na vysílač. V osmdesátimetrové výšce ji zranil proud

ČTK ČTK
Aktualizováno 13. 7. 2019 14:00
Úraz elektrickým proudem utrpěla dívka, která v sobotu lezla na 150 metrů vysoký vysílač Českého rozhlasu nedaleko Dobrochova na Prostějovsku. V osmdesátimetrové výšce lezkyni zasáhl elektricky proud a hasiči speciálně vycvičení pro výškové zásahy ji museli snést dolů. Dívka byla při vědomí a komunikovala. Před záchrannou akcí vysílač vypnul radiokomunikační technik. "Po rychlé akci pěti lezců byla předána do péče letecké záchranky," řekla řekla mluvčí hasičů Lucie Balážová. Dívka na vysílač lezla sama. "Letecky ji transportujeme do nemocnice. V tuto chvíli je stabilní a bez ohrožení základních životních funkcí," sdělil mluvčí Zdravotnické záchranné služby Olomouckého kraje Pavel Lampa.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: ČEZ
 

Právě se děje

před 7 hodinami

Čtyři Ázerbájdžánci zahynuli při výbuchu miny

Čtyři ázerbájdžánští civilisté přišli o život poté, co pod jejich automobilem explodovala protitanková mina v oblasti, kterou nedávno dobyla ázerbájdžánská vojska během šestitýdenní války s Arménií. Boje, které propukly 27. září, ukončila dohoda, dosažená v noci na 10. listopadu. O úmrtí civilistů informovala generální prokuratura v Baku, podle které pátý cestující ve voze vyvázl se zraněním. Výbuch zdůraznil nebezpečí, jakým Ázerbájdžánci čelí na tomto území. Minu nastražili arménští vojáci při svém odchodu z tohoto okresu, který spolu s dalšími šesti ázerbájdžánskými okresy po čtvrt století ovládali Arméni spolu s celým Náhorním Karabachem. 

Zdroj: ČTK
před 8 hodinami

Izraelci opět protestovali proti premiérovi

V izraelských městech se znovu konaly protesty proti premiérovi Benjaminu Netanjahuovi, který čelí u soudu obžalobě z korupce. Izraelci proti němu protestují už 23 víkendů, dnes stejně jako v minulých případech jich několik tisíc přišlo před premiérovu rezidenci v Jeruzalémě. Další protesty se konaly v Tel Avivu, Caesareji, Holonu a v dalších městech. Cílem protestujících je přinutit Netanjahua k rezignaci. Kromě tří kauz, ve kterých už je souzen, chtějí demonstranti rozšířit jeho stíhání i o případ nákupu armádních ponorek. V této kauze byl Netanjahu vyslýchán, ale není obviněn. 

Zdroj: ČTK
Další zprávy