Silný vítr zasáhne Česko na konci víkendu, v nárazech bude mít 90 kilometrů za hodinu

ČTK ČTK
21. 2. 2020 12:25
Silný vítr zasáhne Česko také od neděle do pondělního rána. Zejména na západě a jihu Čech může mít v nárazech rychlost až 90 kilometrů za hodinu, v dalších regionech nárazy dosáhnou až 70 kilometrů za hodinu. Výstraha s nízkým stupněm nebezpečí platí pro celé Česko, informovali meteorologové. V posledních dvou týdnech je to už několikáté varování před silným větrem.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Shutterstock

Vítr může poškodit stromy a způsobit také menší škody na budovách. Řidiči musí počítat s komplikacemi v dopravě. Na horách je potřeba omezit túry a nevydávat se hlavně do hřebenových partií.

Pro kraje Jihočeský, Plzeňský a Karlovarský platí výstraha od nedělních 11:00, pro zbytek republiky od 16:00. V obou případech končí její platnost v pondělí v 8:00.

Vítr ale nebude tak silný jako při nedávné vichřici Sabine, kdy měl v nížinách rychlost až 100 kilometrů za hodinu, na Sněžce v nárazech dokonce až 198 kilometrů. Pojišťovny odhadují škody způsobené vichřicí na téměř miliardu korun.

Výstraha před silným větrem platí pro východní část země také v pátek do 14:00, nárazy mohou být až 70 kilometrů za hodinu.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy