V západní polovině republiky se bude tvořit náledí, klouzat mohou silnice i chodníky

ČTK ČTK
19. 2. 2020 12:39
V západní polovině Česka hrozí od středečního večera do čtvrtečního rána náledí. Meteorologové varují před problémy v dopravě, klouzat mohou i chodníky.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Reuters

"Při poklesu teplot pod bod mrazu se bude lokálně vytvářet náledí nebo zmrazky," uvedl na svém webu Český hydrometeorologický ústav. Výstraha platí od středečních 21 hodin do čtvrtečních 9 hodin pro Prahu, celý Středočeský, Jihočeský, Plzeňský, Karlovarský, Ústecký a Liberecký kraj a část Královéhradeckého kraje a Vysočiny.

Problémy v dopravě a zvýšená nehodovost hrozí podle meteorologů zejména na neošetřených komunikacích, lidé by si ale měli dávat pozor i na chodnících, kde bude hrozit uklouznutí. Starším lidem doporučují omezit vycházení.

"Při pohybu venku je třeba chodit velmi opatrně, starší nebo méně mobilní lidé by měli omezit vycházení ven. Řidičům se doporučuje sledovat dopravní zpravodajství a jezdit velmi opatrně," uvedli meteorologové.

Ve výhledu meteorologové očekávají i silný vítr. "Očekáváme místy nárazy západního až severozápadního větru kolem 70 km/h," upozorňuje ústav na svém webu, případná výstraha by byla platná od pátečních 2:00. 

 

Právě se děje

Další zprávy