reklama
 
 

O víkendu nasněží i v nižších polohách. Příští týden klesnou teploty hluboko pod nulu

16. 11. 2017 11:04
O prodlouženém víkendu bude sněžit i v nižších polohách. Příští týden klesnou v noci teploty až k minus 6 stupňům Celsia.

Praha - Do Česka o víkendu dorazí skutečná zima. V pátek začne přes Česko přecházet od severozápadu studená fronta, která přinese teploty až okolo minus 6 stupňů a sněžení i v nižších polohách. Na horách bude sněžení podle předpovědi meteorologů z Českého hydrometeorologického ústavu trvalejší.

Ve čtvrtek vydrží zatažená obloha s nízkou oblačností. Místy bude jasno až polojasno. Teploty se přes den udrží mezi 2 až 6 stupni.

V pátek bude opět zatažená až oblačná obloha, přechodně až polojasná. Po ránu se objeví ojediněle mlhy, a to i mrznoucí. Během dne se od severozápadu objeví přeháňky, v Čechách budou nad 800 metrů sněhové. Rtuť teploměru se přes den udrží mezi 3 až 7 stupni, v noci klesne až dva stupně pod bod mrazu.

Sobota přinese převážně oblačnou oblohu a na většině území budou přeháňky. V polohách nad 800 metrů bude sněžit, postupně se sněžení objeví i v místech nad 300 metrů nad mořem. Teploty se budou pohybovat od 3 do 7 stupňů, v noci klesnou těsně pod nulu.

Také v neděli se dočkáme převážně oblačné oblohy a sněžení na většině území. V polohách pod 300 metrů budou srážky smíšené nebo dešťové. Na horách bude sněžení trvalejší. Teploty přes den vydrží mezi 2 až 6 stupni, v noci klesnou až k minus 2 stupňům.

Ani pondělí nepřinese výraznou změnu počasí. Bude převážně oblačná obloha a na většině území sněžení. V nižších polohách budou srážky smíšené nebo dešťové. Na horách bude sněžení trvalejší. Teploty přes den se vyšplhají na 2 až 6 stupňů, v noci klesnou až na minus 2 stupně.

V dalších dnech příštího pracovního týdne bude počasí obdobné. Oblačná až zatažená obloha a místy déšť nebo přeháňky, které budou zpočátku sněhové. Teploty, které se přes den budou pohybovat mezi 1 až 6 stupni, v noci spadnou při zmenšené oblačnosti až na minus 6 stupňů.

Video: Podívejte se v předpovědi počasí od Dagmar Honsové, zda bude letos 17. listopadu tepleji než v roce 1989

Budeme mít letos teplejší 17. listopad než v roce 1989? Předpověď počasí na prodloužený víkend | Video: Dagmar Honsová, Meteopress |  01:38

autor: Domácí | 16. 11. 2017 11:04

Související

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama

  Sponzorované odkazy

  reklama