reklama
 
 

Živě: Do Česka dorazila zima. Na západě země vydatně sněží, jinde se začíná tvořit náledí

Aktualizováno 13. 11. 2017 12:04
Ilustrační foto. | Video: Roman Szpuk |  01:01
reklama
Svatý Martin na bílém koni nepřijel, ale v neděli večer část Česka zažila sněžení i v nižších polohách. Varování před náledím se týká Prahy, většiny středních Čech, Karlovarského, Plzeňského, Jihočeského kraje a Vysočiny v pondělí mezi 02:00 a 09:00. Vývoj počasí sledujeme v on-line reportáži.

Živě: Do Česka dorazila zima. Na západě země vydatně sněží, jinde se začíná tvořit náledí

reklama
16:22
sněžení

Bílo je už i v Krkonoších.

Krkonoše jsou pod bílou peřinou. Podívejte se na sněhový časosběr | Video: Kamery.humlnet.cz
12:41

Vlekaři na Černé hoře u Janských Lázní v Krkonoších začali díky ochlazení zasněžovat sjezdovky. V pondělí dopoledne byly na Černé hoře ve výšce 1260 metrů nad mořem asi tři stupně pod nulou. Od neděle v nejvyšších partiích hor napadlo asi čtvrt metru sněhu. Zahájení zasněžování v dalších hlavních krkonošských areálech v Peci pod Sněžkou a Špindlerově Mlýně bude záležet na dalším vývoji počasí,

12:12
sněžení

Silnice a chodníky budou v pondělí v noci a v úterý ráno v horských oblastech opět namrzat. Náledí pokryje místa položená nad 500 metry. Sněžit bude v pondělí v Beskydech, kde do večera může napadnout až deset centimetrů nového sněhu. Sněhové přeháňky se očekávají i v Jeseníkách. Vyplývá to z aktuálních dat Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).

Namrzat by měly v noci vozovky v Karlovarském kraji a některých okresech Plzeňského, Jihočeského, Královéhradeckého, Libereckého, Ústeckého, Olomouckého a Moravskoslezského kraje. Výstraha platí od pondělních 22:00 do úterních 9:00.

12:00
sněžení

Podívejte se, jak nasněžilo na šumavském Churáňově:

Do Česka dorazila zima. Na Šumavě je několik centimetrů sněhu, záběry z Churáňova | Video: Roman Szpuk
9:15

Na Churáňově napadlo 6 centimetrů sněhu.

8:25
doprava

V Královéhradeckém kraji v noci na pondělí a ráno sněžilo. Na silnicích ve vyšších polohách na Trutnovsku, Jičínsku, Náchodsku a Rychnovsku zůstává rozbředlý sníh. Všechny silnice byly dnes ráno s opatrností sjízdné. Na hřebenech Krkonoš teplota klesla pod minus pět stupňů Celsia.

7:43
sněžení

Zbytky rozbředlého sněhu zůstávají po nočním sněžení na silnicích v Karlovarském kraji, hlavně ve vyšších polohách. Teploty v kraji byly ráno okolo nuly, na horách je chladněji. Silničáři doporučují řidičům zvýšenou opatrnost. Sněhové přeháňky se mohou vyskytovat i během dne, má se ale mírně oteplovat.

7:03
doprava

Několik centimetrů sněhu napadlo v noci ve vyšších polohách Šumperska a Jesenicka. Silnice tam jsou po chemickém posypu už holé a mokré, avšak řidiči by měli jezdit opatrně, varovali dispečeři údržby silnic. 

6:59
doprava

Silnice Plzeňského kraje pokryl v noci první sníh. V terénu byly veškerá technika údržby. Všechny vozovky jsou sjízdné, provoz je všude plynulý, problémy nehlásí ani policie. Teploty se pohybují kolem nuly, během dne by měl všechen sníh odtát a teploty mírně vzrostou.

6:54
doprava

Sněhové přeháňky s deštěm zasáhly na Vysočině během nedělního večera a noci na dnešek zejména Žďársko, kde napadlo tři až pět centimetrů sněhu. Silničáři sníh odstraňovali pomocí 24 pluhů, dvě radlice zasahovaly v okolí Sněžného a Tří Studní. Všechny silnice jsou dnes ráno sjízdné bez omezení, vážnější problémy nenastaly ani v noci.

6:51
doprava

Silnice ve středních Čechách jsou dnes ráno sjízdné, náledí se netvoří. Sněžilo jen večer na Rakovnicku a Příbramsku, v terénu bylo asi pět sypačů. Dále už nebylo nutné techniku nasazovat.
"Silnice ve Středočeském kraji jsou převážně mokré, náledí se nikde po ránu nevyskytovalo a teploty se pohybují kolem dvou stupňů Celsia. Mělo by to být všechno sjízdné," uvedl dispečer kolem 06:30.

6:49
doprava

Silnice v Ústeckém kraji jsou dnes ráno většinou sjízdné, v Krušných horách leží na komunikacích nižších tříd zbytky rozbředlého sněhu. Dopravu v kraji nekomplikuje žádná vážnější nehoda, místy se ale může tvořit náledí.

6:44
sněžení

Podle předpovědi meteorologů bude dnes v jižních Čechách převážně velká oblačnost, na většině území sněhové přeháňky, v nejnižších polohách smíšené. Nejvyšší denní teploty se budou pohybovat od dvou do pěti stupňů Celsia, na horách v tisíci metrech kolem jednoho stupně pod nulou.

6:40
doprava

Dva sypače vyjely na silnici z Vimperka na Kvildu a Borová Lada. "Ve vyšších polohách na Prachaticku je to trochu horší, pak jsme ještě měli výjezd na dálnici D3 z Veselí nad Lužnicí na hranici kraje. Technika je na Prachaticku venku, udržují i silnice nižších tříd. Silnice jsou v nižších polohách mokré, ve vyšších polohách je slabá vrstva ujetého sněhu," řekla dispečerka.

6:35
doprava

Jen se zvýšenou opatrností je sjízdných zhruba 40 procent silnic v okresech Český Krumlov, Jindřichův Hradec a Prachatice. O plošném náledí silničáři hlášení nemají.

6:30
sněžení

Slabá vrstva ujetého sněhu leží v pondělí ráno ve vyšších polohách na silnicích na Prachaticku. Jihočeští silničáři zde vyjeli i na silnice nižších tříd, zasahovali také na úseku dálnice D3 z Veselí nad Lužnicí směrem na Prahu. Ve vyšších polohách jsou jihočeské silnice sjízdné se zvýšenou opatrností, místy mohou namrzat.

23:40

"Měli jsme sypače na Žďársku, nikam jinam jsme je zatím neposílali, nebylo třeba, protože je všude nad nulou. Na Žďársku je tři až pět centimetrů sněhu, tam vyjelo sedm sypačů zvečera, udělaly nějaké okruhy, a Tři Studně a Sněžné, tam byly nasazeny dvě radličky. Jen v této části Nového Města se sníh trochu drží, teď se čeká, jestli to k ránu začne přimrzat. Všude jinde je klid, nad nulou, roztálo to," řekl dispečer Krajské správy a údržby silnic Vysočiny Aleš Hubený.

23:35
dopravní komplikace

Sníh odklízeli večer silničáři na Vysočině v okrese Žďár nad Sázavou. V terénu bylo několik sypačů i radlice. Nyní je v kraji Vysočina několik stupňů nad nulou, nesněží.

19:44
dopravní komplikace

Varování před náledím platí pro Prahu, většinu středních Čech, Karlovarský, Plzeňský a Jihočeský kraj a Vysočinu v pondělí mezi 02:00 a 09:00. "Povrchy mokré po předchozím dešti nebo od tajícího sněhu mohou místy namrzat a bude se tvořit náledí a zmrazky," uvedl ČHMÚ. Na ostatním území bude podle meteorologů klouzat jen výjimečně.

19:42

"V pondělí bude trvaleji sněžit hlavně na horách. V Beskydech bude vydatněji sněžit i v podhůří, napadnout může až deset centimetrů nového sněhu. Později večer sněžení zeslábne," uvedli meteorologové.

autoři: ČTK, Domácí | 12. 11. 2017 12:35

Související

    Hlavní zprávy

    reklama

    Sponzorované odkazy

    reklama