reklama
 
 

O víkendu bude sněžit, hrozí i náledí a zmrazky. V noci teploty klesnou až na minus 12 stupňů

18. 1. 2018 13:43
Až do páteční 9 hodin platí výstraha meteorologů před silným větrem, sněžením, a náledím.

Praha - Koncem týdne začne do Česka proudit studený a vlhký vzduch od západu, který přinese sněžení a noční teploty až minus 12 stupňů Celsia. Až do pátečních 9 hodin platí také výstraha meteorologů z Českého hydrometeorologického ústavu před silným větrem, závějemi, silným sněžením., náledím a sněhovými jazyky. Výstraha je pro všechny kraje kromě Jihočeského. 

Ve čtvrtek k večeru přijde do Česka od severozápadu proměnlivá oblačnost a místy se budou vyskytovat sněhové přeháňky, zejména na horách. Teploty přes den se budou pohybovat od 1 do 5 stupňů Celsia. Od jihozápadu bude vát silný vítr, který na horách dosáhne až rychlosti 125 km/h. Ve vyšších polohách se mohou tvořit závěje nebo sněhové jazyky. Později večer bude vítr směrem od západu slábnout.

V pátek bude většinou oblačná obloha a místy, k večeru ojediněle, se objeví i sněhové přeháňky. Rtuť teploměru se přes den udrží mezi nulou až čtyřmi stupni Celsia, na jihu a jihovýchodě území naměříme až šest stupňů. Místy se bude tvořit náledí a zmrazky. Ve vyšších polohách lze očekávat sněhové jazyky. 

V sobotu se dočkáme oblačné až zatažené oblohy a na většině území bude sněžit nebo se objeví sněhové přeháňky. Přes den se teploty budou pohybovat od minus dvou do plus dvou stupňů Celsia. Zejména na severu a severovýchodě se ve vyšších polohách budou tvořit sněhové jazyky. 

Neděle přinese opět zataženou až oblačnou oblohu a na většině území se dočkáme sněžení nebo sněhových přeháněk. Teploty se budou pohybovat okolo bodu mrazu. V noci při zmenšené oblačnosti a sněhové pokrývce naměříme až minus osm stupňů.

Ani pondělí nepřinese výraznou změnu počasí. Obloha bude zatažená až oblačná a v Čechách místy, na Moravě ojediněle bude sněžit. V Čechách se zejména na západě objeví i srážky a to i mrznoucí. Přes den bude kolem nuly, v noci při zmenšené oblačnosti klesnou až na minus 12 stupňů Celsia.

V dalších dnech příštího pracovního týdne bude zpočátku až oblačno. Postupně bude ale většinou zataženo, mlhavo a jen místy polojasno a objeví se déšť, na horách bude sněžit. Teploty přes den se budou pohybovat od minus tří do dvou stupňů Celsia, v noci klesnou až k minus pěti stupňům.

autor: Domácí | 18. 1. 2018 13:43

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama