Ztracené léto: Nízké teploty lámou rekordy, místy i mrzlo

ČTK ČTK
24. 6. 2015 16:30
Předposlední červnový týden nabízí nezvykle chladné počasí. Teploty na několika místech v Česku překonaly dlouhodobá minima a někde byla noc nejchladnější v historii měření.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Thinkstock

Praha - Podle kalendáře je sice už několik dní léto, teploty tomu ale zatím neodpovídají. I noc na středu byla na závěr června hodně chladná. Několik stanic zaznamenalo rekordní minimální teploty pro dnešní den, na třech místech byly i slabé přízemní mrazíky.

Minimální teploty se v noci nejčastěji pohybovaly od devíti do čtyř stupňů Celsia, ojediněle klesly i pod tři stupně. "Nejnižší teplotu naměřili na Sněžce: 0,6 °C," uvedli meteorologové.

V Horním Adršpachu na Náchodsku bylo pouhých 1,8 stupně Celsia. Teploty těsně pod nulou zaznamenaly nízko nad zemí stanice na Labské boudě v Krkonoších, Vatíně na Žďársku a Krásném Údolí na Karlovarsku.

Na sedmi meteorologických stanicích ze 139, které fungují více než 30 let, meteorologové zaznamenali pro 24. červen rekordní minimální teploty. Například v Táboře-Náchodě byl dnešek dokonce nejchladnějším 24. červnem v historii pozorování. Dosavadní minimum činilo 5,5 stupně, v noci na dnešek tam naměřili o 0,1 stupně nižší teplotu. Rekordy padly i v Jablonném v Podještědí na Liberecku, Velichovkách na Náchodsku nebo v ústeckém Kočkově.

 

Právě se děje

Další zprávy