Ledoví muži přijdou: Na Pankráce se ochladí a bude pršet až do neděle, na horách může i sněžit

Barbora Němcová Barbora Němcová
Aktualizováno 9. 5. 2016 21:31
Pranostika o ledových mužích se letos vyplní. Jarní teploty vystřídá déšť a chladnější počasí. Tlaková výše, díky které teď do Česka proudí teplý vzduch z jihu, se koncem týdne přesune a začne k nám proudit studený vzduch ze severozápadu. Teploty by podle předpovědi mohly spadnout až na 11 stupňů Celsia a přidá se i déšť nebo bouřky. Na konci týdne by mohlo dokonce na horách místy sněžit.
V Česku se na konci týdne ochladí a přijít by měl i déšť a bouřky. (Ilustrační foto)
V Česku se na konci týdne ochladí a přijít by měl i déšť a bouřky. (Ilustrační foto) | Foto: Reuters, Dagmar Honsová, Meteopress

Praha- Pankrác, Servác a Bonifác - tři ledoví muži, kteří podle pranostiky přinášejí poslední jarní mrazíky, letos "nezklamou" a dostojí své pověsti.

V úterý i ve středu si ještě užijeme jaro a teploty až 24 stupňů Celsia. V úterý bude jasná obloha, ale od středy se od jihozápadu už začne zatahovat a přidají se i přeháňky.

Ve čtvrtek na Pankráce, prvního ze tří ledových mužů, už bude oblačná a zatažená obloha, na většině území bude pršet, ojediněle se objeví i bouřky a teploty klesnou až na 16 stupňů Celsia. V noci rtuť teploměru spadne na 9 stupňů.

Na Serváce se dočkáme podobného počasí. V sobotu na Bonifáce klesnou teploty ještě níž a přes den bude podle předpovědi jen 12 až 16 stupňů. Na východě Česka by mohlo být o dva stupně víc. Meteorologové opět předpovídají déšť na celém území a varují i před bouřkami.

Od neděle by se ale měla oblačnost protrhávat, srážky ustat a teploty stoupat. Pranostika "Před Servácem není léta, po Serváci s mrazy veta" by se tedy měla vyplnit.

 

Právě se děje

před 3 hodinami

Sanders v průzkumu dále sílí, Bidenovi přebírá černošské voliče

Americký senátor Bernie Sanders si v průzkumu upevnil vedení v boji o prezidentskou nominaci Demokratické strany. Svému rivalovi Joe Bidenovi navíc přebírá černošské voliče, kteří dosud bývalého viceprezidenta upřednostňovali. Vyplývá to z průzkumu veřejného mínění společnosti Ipsos, jehož výsledky dnes zveřejnila agentura Reuters.

Zdroj: ČTK
před 4 hodinami

Producent Weinstein skončil po odsuzujícím verdiktu v nemocnici

Bývalému filmovému producentovi Harveymu Weinsteinovi se cestou od soudu do vězení přitížilo a musel být převezen do nemocnice. Stalo se tak poté, co jej porota v pondělí uznala vinným ze sexuálního napadení a z lehčí formy znásilnění, za což mu hrozí až 29letý trest vězení. Dnes o tom informovala agentura Reuters.

Zdroj: ČTK
Další zprávy