Česko čekají teplé podzimní dny, bude až 20 stupňů. V pátek a sobotu ale zaprší

Domácí Domácí
22. 10. 2020 10:06
Po chladnějším týdnu se v Česku znovu oteplí. V příštích dnech se budou teploty pohybovat mezi 12 a 18 stupni, ve čtvrtek může být dokonce až 20 stupňů. V pátek a v sobotu čekají většinu území srážky, v neděli se ale počasí zlepší a převládat bude polojasná obloha. Příští týden se opět mírně ochladí, vyplývá z předpovědi meteorologů z Českého hydrometeorologického ústavu.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Shutterstock

Ve čtvrtek bude polojasno až oblačno. K večeru bude zvláště na západě oblačnosti přibývat. Nejvyšší denní teploty předpovídají meteorologové v rozmezí 16 a 20 stupňů, v polohách nad 1000 metrů bude nejtepleji 13 stupňů.

V pátek se bude obloha zatahovat. Podle meteorologů bude oblačno až zataženo, jen na Moravě a ve Slezsku zpočátku i polojasno. Po celé odpoledne i večer pak většinu území čeká déšť a přeháňky. Teploty se budou pohybovat mezi 12 a 18 stupni.

Zatažená až oblačná bude podle meteorologů také sobota. Zpočátku by měly vydržet také srážky, ty ale budou spolu s oblačností postupně ubývat. Teploty se vyšplhají k 13 až 17 stupňům.

V neděli se obloha vyjasní, na většině území bude polojasno až skoro jasno. V noci mohou teploty klesnout až ke 2 stupňům a mohou se tak objevit přízemní mrazíky, přes den bude 13 až 17 stupňů.

V pondělí bude zpočátku skoro jasno až polojasno, ojediněle s deštěm nebo mrholením. Postupně se ale bude v Čechách od západu zatahovat a přijdou srážky. Nejvyšší denní teploty se budou pohybovat mezi 11 a 15 stupni.

Po zbytek příštího pracovního týdne bude zpočátku zataženo až oblačno, téměř celé Česko také zasáhnou deště a přeháňky. Postupně bude ale oblačnosti i srážek ubývat. Nejvyšší denní teploty se budou pohybovat mezi 10 a 15 stupni.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 37 minutami

Vítr zastavil lanovku na Ještěd i na vrchol Sněžky

Hasiči v Libereckém kraji měli kvůli silnému větru v noci 21 zásahů, převážně na Frýdlantsku. Ve většině případů se jedná o popadané stromy blokující komunikace, železniční trať, popřípadě spadané větve na dráty elektrického vedení, uvedli hasiči na Twitteru.

Kvůli silnému větru nejezdí od rána kabinová lanovka na Ještěd v Liberci, a po podzimní odstávce se dnes ráno do denního provozu zimní sezony rozjel jen dolní úsek kabinové lanovky na Sněžku - z Pece pod Sněžkou na Růžovou horu. Horní úsek až na vrchol nejvyšší české hory není v provozu kvůli silnému větru. 

Zdroj: ČTK
před 54 minutami

Policie obvinila tři muže, na dotacích státu a EU získali podvodem čtvrt miliardy korun

Jihočeští kriminalisté obvinili tři muže z dotačních podvodů, kdy z dotací státu a Evropské unie získali podvodně přes 250 milionů korun. Obvinění z Písku, Strakonic a Příbrami se podle policie trestných činů dopustili jako spolupachatelé v letech 2012 a 2013. Na policejním webu o tom informoval krajský policejní mluvčí Jiří Matzner.

Podvod odhalili policejní specialisté na bankovní, úvěrové a dotační podvody. Jde podle nich o zločin dotačního podvodu a poškození zájmů EU. Prvotní informace o možných podvodech získali kriminalisté od Finančního úřadu Jihočeského kraje.

Vyšetřovatelé zjistili, že muži v letech 2012 a 2013 jako jednatelé jedné společnosti nadhodnotili pořizované informační technologie v technickém projektu, na nějž získali dotaci ministerstva průmyslu a obchodu. Chtěli tak z dotace skrze provázané společnosti získat majetkový prospěch. "V jednotlivých žádostech o platby za etapy projektu pak uváděli nepravdivé informace," uvedl mluvčí.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Ledecká a spol. přišly kvůli počasí o dnešní super G v Mořici

Lyžařky včetně Ester Ledecké dnes ve Svatém Mořici závodit nebudou. Superobří slalom Světového poháru byl odvolán kvůli hustému sněžení a silnému nárazovému větru. Start byl naplánován na 11:30 SEČ, po brzké ranní inspekci ale muselo vedení závodu dnešní program zrušit.

Další super G je podle původního harmonogramu na pořadu v neděli. Lyžařská federace FIS hledá pro odvolaný závod náhradní termín, v úvahu připadá přeložení na pondělí.

Dnešní superobří slalom měl být prvním rychlostním závodem v sezoně, lyžařky dosud absolvovaly dva slalomy, jeden obří slalom a také jeho paralelní variantu. Olympijská vítězka Ledecká je ve švýcarském středisku jedinou českou reprezentantkou ve startovní listině.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Nejméně 18 obětí si vyžádalo důlní neštěstí v Číně, po dalších obětech záchranáři pátrají

Nejméně 18 horníků se udusilo oxidem uhelnatým v dole na jihozápadě Číny, uvedla dnes agentura AP s odvoláním na čínskou státní televizi. Záchranáři pátrají po dalších pěti pohřešovaných havířích. Podle serveru Global Times se jednoho horníka podařilo zachránit. Příčiny neštěstí úřady vyšetřují.

Podobná neštěstí jsou v Číně poměrně častá. Před rokem v uhelném dole v provincii Kuej-čou na jihozápadě Číny přišlo při výbuchu o život 14 lidí.

Častou příčinou nehod často bývá nedodržování bezpečnostních pravidel a zpravidla po neštěstích úřady slibují jejich přísnější vymáhání. Nicméně počet obětí mezi horníky v posledních letech podle dostupných údajů klesal.

Zdroj: ČTK
Další zprávy