Nechala se očkovat proti chřipce, teď nemůže chodit

Michal Štůsek Michal Štůsek
23. 10. 2009 17:47
Washington - Desiree Jenningsová se nechala očkovat proti chřipce. Přidělala si tím ovšem víc starostí, než čekala. Její tělo totiž na vakcínu zareagovalo zcela nečekaně.
Šance na úplné vyléčení jsou u Desiree mizivé
Šance na úplné vyléčení jsou u Desiree mizivé | Foto: www.youtube.com

Pětadvacetiletá Američanka se chtěla očkováním vyhnout každoroční chřipkové epidemii, deset dní poté však onemocněla mnohem vážněji.

Po absolvování několika vyšetření jí ale lékaři s překvapením sdělili, že u ní vakcína vyvolala nervovou poruchu pohybového ústrojí, takzvanou dystonii. Podle tvrzení odborníků je pravděpodobnost takovéto reakce přibližně jedna ku milionu.

V Desirině případě jsou projevy dystonie velmi netradiční. Mladá žena může bez větších problémů běhat a chodit dozadu. Nemoc se projeví ve chvíli, kdy je její tělo v klidu nebo se snaží jít vpřed, v tu chvíli přichází bolestivá a těžko ovladatelná křeč.

O smutný životní příběh roztleskávačky fotbalového týmu Washington Redskins se začaly zajímat i hollywoodské celebrity.

Společnost Generation Rescue, kterou založili Jim Carrey a Jenny McCarthy, nabídla Desiree pomoc s nákladnou léčbou. Prognózy doktorů ale nejsou příliš příznivé a úplné vyléčení by bylo zázrakem.

 

Právě se děje

před 4 hodinami

Airbus reorganizuje výrobu, ve Francii závody spojí, v Německu naopak rozdělí

Evropský výrobce letadel Airbus ohlásil největší reorganizaci svých výrobních závodů ve Francii a Německu za více než deset let. Informovala o tom agentura Reuters, podle níž Airbus výrobu uskupí do tří celků. Ve Francii výrobu sloučí, v Německu rozdělí. O provozu ve Španělsku se vede debata.

Ve Francii výrobce letadel spojí výrobu aerostruktur do jednoho subjektu. Závody v Saint-Nazaire a Nantes, kde se montují trupy letounů, se tak sloučí s divizí Stelia s globální působností.

V Německu Airbus rozdělí divizi Premium Aerotec. Část z ní sloučí se závody ve městech Stade a Hamburk, z části vznikne samostatná divize, která se bude zabývat výrobou detailních součástek v omezeném množství.

"Posuzujeme různé vlastnické struktury s cílem najít to nejlepší řešení," uvedl mluvčí společnosti ohledně naposledy zmíněné divize. Ta produkuje jak jednoduché součástky za pár dolarů, tak i ty složitě obráběné, co stojí desítky tisíc dolarů. Spadat by pod ní měla i část továrny v Augsburgu a rumunský závod v Brašově.

Šéf podniku Guillaume Faury před dvěma měsíci označil výrobu aerostruktur, do nichž se řadí i trupy letadel, za hlavní předmět podnikání Airbusu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy