Nechala se očkovat proti chřipce, teď nemůže chodit

Michal Štůsek Michal Štůsek
23. 10. 2009 17:47
Washington - Desiree Jenningsová se nechala očkovat proti chřipce. Přidělala si tím ovšem víc starostí, než čekala. Její tělo totiž na vakcínu zareagovalo zcela nečekaně.
Šance na úplné vyléčení jsou u Desiree mizivé
Šance na úplné vyléčení jsou u Desiree mizivé | Foto: www.youtube.com

Pětadvacetiletá Američanka se chtěla očkováním vyhnout každoroční chřipkové epidemii, deset dní poté však onemocněla mnohem vážněji.

Po absolvování několika vyšetření jí ale lékaři s překvapením sdělili, že u ní vakcína vyvolala nervovou poruchu pohybového ústrojí, takzvanou dystonii. Podle tvrzení odborníků je pravděpodobnost takovéto reakce přibližně jedna ku milionu.

V Desirině případě jsou projevy dystonie velmi netradiční. Mladá žena může bez větších problémů běhat a chodit dozadu. Nemoc se projeví ve chvíli, kdy je její tělo v klidu nebo se snaží jít vpřed, v tu chvíli přichází bolestivá a těžko ovladatelná křeč.

O smutný životní příběh roztleskávačky fotbalového týmu Washington Redskins se začaly zajímat i hollywoodské celebrity.

Společnost Generation Rescue, kterou založili Jim Carrey a Jenny McCarthy, nabídla Desiree pomoc s nákladnou léčbou. Prognózy doktorů ale nejsou příliš příznivé a úplné vyléčení by bylo zázrakem.

 

Právě se děje

před 53 minutami

Na Novém Zélandu byla dnes tři zemětřesení, hrozí cunami

Nový Zéland dnes zasáhlo již třetí zemětřesení, úřady varují před cunami a nařídily evakuaci některých oblastí, píše AFP. Zatím poslední dnešní zemětřesení, o síle 8,0 stupňů, zasáhlo Kermadekovy ostrovy.

Dříve během dneška seismologové ve stejné oblasti naměřili otřesy o síle 7,4 stupně. Brzy ráno tamního času zasáhly Nový Zéland o 900 kilometrů jinde otřesy o síle 7,2 stupně, píše agentura Reuters. Zatím nebyla hlášena žádná zranění ani škody na majetku.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

YouTube zruší omezení Trumpova účtu, až poleví hrozba násilností

Internetová platforma pro sdílení videí YouTube uvolní omezení uvalená na účet exprezidenta Donalda Trumpa až usoudí, že se snížilo nebezpečí násilných incidentů v USA. Podle agentury Reuters to dnes prohlásila šéfka stejnojmenné společnosti Susan Wojcickiová. YouTube zamezil Trumpově účtu nahrávat nová videa po útoku jeho příznivců na sídlo Kongresu na začátku ledna.

"Kanál zůstává nadále pozastavený kvůli rizikům podněcování násilí," řekla Wojcickiová v rozhovoru s organizací Atlantic Council. Středeční varování policie zajišťující ochranku Kapitolu ohledně možnosti nového útoku ozbrojenců na sídlo Kongresu jsou podle ní důkazem, že "nadále přetrvává zvýšené riziko násilností".

Na Trumpově youtubovém účtu lze nadále zhlížet dříve nahraná videa, není mu však umožněno nahrávat nová a platforma zablokovala možnost stávající nahrávky komentovat. YouTube na rozdíl od ostatních platforem udělil Trumpovi pouze důtku, k trvalému smazání účtu by musel dostat další dvě.

Zdroj: ČTK
Další zprávy