Nechala se očkovat proti chřipce, teď nemůže chodit

Michal Štůsek Michal Štůsek
23. 10. 2009 17:47
Washington - Desiree Jenningsová se nechala očkovat proti chřipce. Přidělala si tím ovšem víc starostí, než čekala. Její tělo totiž na vakcínu zareagovalo zcela nečekaně.
Šance na úplné vyléčení jsou u Desiree mizivé
Šance na úplné vyléčení jsou u Desiree mizivé | Foto: www.youtube.com

Pětadvacetiletá Američanka se chtěla očkováním vyhnout každoroční chřipkové epidemii, deset dní poté však onemocněla mnohem vážněji.

Po absolvování několika vyšetření jí ale lékaři s překvapením sdělili, že u ní vakcína vyvolala nervovou poruchu pohybového ústrojí, takzvanou dystonii. Podle tvrzení odborníků je pravděpodobnost takovéto reakce přibližně jedna ku milionu.

V Desirině případě jsou projevy dystonie velmi netradiční. Mladá žena může bez větších problémů běhat a chodit dozadu. Nemoc se projeví ve chvíli, kdy je její tělo v klidu nebo se snaží jít vpřed, v tu chvíli přichází bolestivá a těžko ovladatelná křeč.

O smutný životní příběh roztleskávačky fotbalového týmu Washington Redskins se začaly zajímat i hollywoodské celebrity.

Společnost Generation Rescue, kterou založili Jim Carrey a Jenny McCarthy, nabídla Desiree pomoc s nákladnou léčbou. Prognózy doktorů ale nejsou příliš příznivé a úplné vyléčení by bylo zázrakem.

 

Právě se děje

před 4 hodinami

Po sto dnech od puče jsou Barmánci znovu v ulicích. Stovky už při demonstracích přišly o život

Po 100 dnech od puče, který sesadil civilní vládu, tisíce Barmánců znovu vyšly do ulic demonstrovat proti vojenské juntě. V několika barmských městech se uskutečnily demonstrace, blesková shromáždění či protestní jízdy, uvedla agentura Reuters. Vojenská junta v posledních třech měsících proti demonstracím nasadila bezpečnostní složky. Při represích zemřely stovky lidí.

Armáda se chopila moci 1. února a znemožnila první zasedání parlamentu zvoleného v podzimních volbách. Ty podle vojáků doprovázely rozsáhlé nesrovnalosti, což ale volební komise odmítla. Armáda zatkla představitele civilní vlády, a to včetně vůdkyně a nositelky Nobelovy ceny za mír Do Aun Schan Su Ťij. Politička čelí šesti obviněním a hrozí jí až 14 let vězení.

Po státním převratu vypukly Barmě protesty, při kterých lidé odmítali návrat vojáků k moci. Armáda vládla zemi několik desetiletí a umožnila vznik civilní vlády teprve v roce 2015. Proti demonstracím a stávkám násilně zasáhly bezpečnostní síly. Podle Asociace na pomoc politickým vězňům (AAPP) při represi zemřelo 781 lidí.

Zdroj: ČTK
Další zprávy