Medvěd na bruslích rozsápal cvičitele v cirkuse

Report
22. 10. 2009 21:50
Biškek - Medvěd na bruslích dnes napadl své dva krotitele při cirkusovém představení v Kyrgyzstánu.

K útoku došlo podle agentury Ria Novosti během dopoledního cvičení na tradiční ruské představení Medvědi na ledě v Biškeku.

Medvěd s bruslemi na tlapách zde nečekaně zaútočil na svého cvičitel a zároveň principála cirkusu Dmitrije Potapova.

Podle očitých svědků mu rozsápal hrdlo a jednu nohu téměř oddělil od těla. Pětadvacetiletý Potapov i přes rychlou záchranu na místě zemřel.

Velmi vážná zranění způsobil medvěd také o čtyři roky staršímu asistentovi Yevgeny Popovovi, který se svému kolegovi snažil pomoci. Odvážný nešťastník nyní leží v nemocnici s  poraněním hlavy, mozku a tržnými ránami na několika místech těla. Jeho stav je podle ošetřujícího doktora kritický.

Pětiletá šelma byla později utracena policií, sdělil novinářům ředitel společnosti provozující cirkus Kurmangazy Isanajev. Případ nyní vyšetřuje policie.

Smrtelný útok způsobený medvědem se v hlavním městě Kyrgyzstánu nestal poprvé. Před sedmi lety zabil medvěd, kterého do zoologické zahrady v Biškeku zapůjčilo Rusko, malé dítě, co si jej chtělo pohladit. V tomto případě se agresivita zvířete vysvětlila jeho vysokou podvýživou.


 

Právě se děje

před 44 minutami

Z mysu Canaveral odstartovali k vesmírné stanici čtyři astronauti v lodi firmy SpaceX

Z floridského Mysu Canaveral v pátek po denním odkladu vynuceném nepřízní počasí odstartovala loď Crew Dragon Endeavour se čtyřmi novými obyvateli Mezinárodní vesmírné stanice (ISS) včetně Thomas Pesqueta, astronauta Evropské kosmické agentury (ESA). Loď s lidskou posádkou poprvé nese na oběžnou dráhu již jednou použitý stupeň nosné rakety Falcon 9 společnosti SpaceX. Samotná loď má za sebou již také jednu cestu k ISS, loni v květnu tam vynesla testovací dvoučlennou posádku.

Cesta k ISS bude trvat necelých 24 hodin. Posádka má podle plánu dorazit ke stanici v sobotu v 11:10 SELČ.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 18 minutami

Inspekce obvinila tři policejní důstojníky z vynášení informací podnikatelům

Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS) obvinila tři policejní důstojníky kvůli rozsáhlému úniku informací. Podle inspekce movitým podnikatelům poskytovali informace o tom, zda jsou tyto osoby, případně jimi ovládané společnosti, prověřované. Kromě tří policejních důstojníků v činné službě byli obviněni i dva bývalí policisté, jeden civilista a jedna firma. Na webu GIBS o tom v pátek informovala její mluvčí Ivana Nguyenová. Dozor nad vyšetřováním případu má Vrchní státní zastupitelství v Olomouci.

V případě získání informací o policejním prověřování z neveřejných evidencí mohli podnikatelé ovlivnit trestní řízení ve svůj prospěch nebo dosáhnout zmaření jednotlivých úkonů. "Podnikatelé za poskytování této 'ochrany' zaplatili minimálně jeden milion Kč," uvedla Nguyenová.

Dva ze tří obviněných důstojníků slouží v ostravské expozituře Národní centrály proti organizovanému zločinu (NCOZ). Třetí u hospodářské kriminální policie na krajském policejním ředitelství Moravskoslezského kraje. Obviněny byly i čtyři další osoby, z toho dva bývalí policisté a jedna právnická osoba. Všichni jsou stíháni na svobodě.

Stíhání proti nim je vedeno kvůli neoprávněnému přístupu k počítačovému systému a nosičům informací, zneužití pravomoci úřední osoby, přijetí úplatku a podplacení. V případě pravomocného rozsudku hrozí obviněným tři roky až deset let vězení.

Zdroj: ČTK
Další zprávy