Obézní matce vzala sociálka dítě den po porodu

Report
22. 10. 2009 12:20
Dundee (Velká Británie) - Mohou úřady odebrat matce dítě za to, že je příliš obézní? Ve Velké Británii k takovému případu došlo.
Obezita - ilustrační foto
Obezita - ilustrační foto | Foto: Reuters

Čtyřicetiletá matka ze skotského města Dundee, která váží necelých 150 kilogramů, přišla o své dítě pouhý jeden den poté, co ho porodila.

Pracovníci sociální péče pro novorozenou holčičku přišli přímo do porodnice, napsal britský deník Daily Mail. Jméno matky ani dítěte list nezveřejnil, protože to britské zákony neumožňují.

Důvodem odebrání byly podle úřadů obavy, že dítě bude klinicky obézní - stejně jako jeho rodiče.

Ve třinácti sto kilo

Skotská rodina má kvůli váze s úřady problémy už řadu měsíců. Sociálka už v září rodičům odebrala i další čtyři děti. Všechny skončily v dětském domově.

Jedno z nich, ještě batole, vážilo přes 25 kilogramů. Třináctiletý syn měl přes 100 kilo a jedenáctiletý kolem 75 kilogramů.

V pondělí se matce císařským řezem narodilo další dítě. O den později dorazili přímo do porodnice sociální pracovníci, aby jí ho odebrali.

Týrání? Popírám!

Ve středu pak komise na místní radnici rozhodla, že rodiče přijdou i o zbylé dvět děti, které zatím bydlely s rodiči.

"Vůbec mě neposlouchali," řekl po zasedaní komise novinářům 54letý otec, který sám váží 115 kilo. "Obvinili nás z fyzického a psychického týrání dětí. To všechno popírám!"

Úřady se o rodinu zajímají od roku 2008, kdy ji sociální pracovníci poprvé navštívili. Byli přitom šokováni váhou dětí.

Sociálka proto nařídila, aby děti nadbytečné kilogramy co nejdříve shodily. Rodiče je měli zapsat na kurzy tance a do sportovních oddílů.

 

Právě se děje

před 3 hodinami

Airbus reorganizuje výrobu, ve Francii závody spojí, v Německu naopak rozdělí

Evropský výrobce letadel Airbus ohlásil největší reorganizaci svých výrobních závodů ve Francii a Německu za více než deset let. Informovala o tom agentura Reuters, podle níž Airbus výrobu uskupí do tří celků. Ve Francii výrobu sloučí, v Německu rozdělí. O provozu ve Španělsku se vede debata.

Ve Francii výrobce letadel spojí výrobu aerostruktur do jednoho subjektu. Závody v Saint-Nazaire a Nantes, kde se montují trupy letounů, se tak sloučí s divizí Stelia s globální působností.

V Německu Airbus rozdělí divizi Premium Aerotec. Část z ní sloučí se závody ve městech Stade a Hamburk, z části vznikne samostatná divize, která se bude zabývat výrobou detailních součástek v omezeném množství.

"Posuzujeme různé vlastnické struktury s cílem najít to nejlepší řešení," uvedl mluvčí společnosti ohledně naposledy zmíněné divize. Ta produkuje jak jednoduché součástky za pár dolarů, tak i ty složitě obráběné, co stojí desítky tisíc dolarů. Spadat by pod ní měla i část továrny v Augsburgu a rumunský závod v Brašově.

Šéf podniku Guillaume Faury před dvěma měsíci označil výrobu aerostruktur, do nichž se řadí i trupy letadel, za hlavní předmět podnikání Airbusu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy