Milan Volf

Výměna na pozici kladenského primátora, Jiránka vystřídal Volf

Milan Volf (Volba pro Kladno) nahradil Dana Jiránka (ODS) v čele Kladna. Jiránka na pondělním jednání odvolali zastupitelé a poté zvolili primátorem Volfa, který už město v minulosti opakovaně vedl. Jako důvod uvedl zastupitel Jiří Chvojka (zvolený za ANO) například to, že nyní už bývalá rada města nepodpořila klíčové projekty pro podporu a rozvoj sportu.

Jednání zastupitelstva pokračovalo mimo jiné odvoláním dalších členů vedení města a volbou nových radních. Kladno do dnešního dne vedla koalice ODS, Kladeňáci a ANO, ve třiatřicetičlenném zastupitelstvu měla 18 mandátů. Nyní jsou ve vedení zástupci Volby pro Kladno, KSČM a dva bývalí členové ANO.

"Není to revoluce," uvedl po svém zvolení Volf. Podle něj je to uvedení stavu na pravou míru a odraz volebního výsledku. "Iniciativa vzešla z nějaké dohody a z dlouhodobé komunikace," řekl k dnešní změně ve vedení Kladna Volf.

Komunální volby v Kladně v roce 2018 vyhrála Volba pro Kladno se 13 mandáty. Druhá skončila ODS se sedmi mandáty. Za hnutí Kladeňáci bylo zvoleno pět zastupitelů, ANO má čtyři mandáty, dva zastupitele mají KSČM a SPD.

Zdroj: ČTK