Ministr zdravotnictví USA má koronavirus, pozitivní test mu vyšel v Berlíně

Americký ministr zdravotnictví Xavier Becerra, který je na návštěvě Berlína, měl ve středu pozitivní test na koronavirus. Informovala o tom jeho mluvčí.

Ministr je plně naočkovaný proti covidu-19, vykazuje mírné příznaky a bude pokračovat v práci z izolace, uvedla jeho mluvčí. Naposledy byl v Bílém domě před týdnem a nepřišel do rizikového kontaktu s prezidentem Joem Bidenem.

Nyní je ministr v Berlíně, kde se měl ve čtvrtek a v pátek setkat se svými protějšky ze skupiny velkých světových ekonomik G7. Jednání se podle agentury AP budou věnovat ponaučením z pandemie, ochraně zranitelných skupin a neočkovaných před covidem-19 a ulehčení zdravotnickým systémům.

Zdroj: ČTK
13. 5. 2022 7:29

Nových případů covidu v Česku ubylo o polovinu, za týden jich je 3886

Epidemie koronaviru v Česku výrazně zpomalila. Za posledních sedm dní odhalily laboratoře 3886 případů, což je o polovinu méně než o týden dříve. Ani v jeden den počet nově nakažených nepřekročil tisícovku. To se stalo naposledy loni v září. Klesá ale také zájem o testy, které už od minulého čtvrtka pojišťovny hradí jen se žádankou od lékaře. V nemocnicích je poprvé od října s covidem méně než 300 pacientů. 

Zdroj: ČTK
12. 5. 2022 6:02

Severní Korea poprvé oficiálně přiznala výskyt covidu-19 v zemi

Severní Korea poprvé oficiálně přiznala výskyt covidu-19 v zemi, dosud přitom výskyt nemoci na svém území popírala. Státní média informovala, že v Pchjongjangu byla zjištěna subvarianta vysoce nakažlivé varianty omikron. Počet nakažených však nesdělila, uvedly zahraniční agentury.

Severokorejský vůdce Kim Čong-un se zavázal, že "překoná" historicky první výskyt případu covidu-19 ve své zemi, a slíbil zavést přísné kontroly dodržování karantény.

Zpráva byla zveřejněna v době, kdy Dělnická strana projednává reakci na výskyt nemoci. Nákazu chce země, která se na začátku pandemie zcela uzavřela, překonat "díky silnému politickému uvědomění lidí," uvedla státní agentura KCNA.

Zdroj: ČTK
30. 4. 2022 10:05

Další uvolnění protiepidemických opatření. Nemocnice už nemusí pro covid držet lůžka

Nemocnice nebudou muset mít od neděle 1. května vyčleněná speciální lůžka pro pacienty s covidem-19. Pro zdravotníky také nebude dále povinné hlásit neprodleně ministerstvu zdravotnictví všechny změny obsazenosti lůžek intenzivní péče a zdravotníky v izolaci a karanténě pro sledování jejích celostátních kapacit. Uvádí to ministerstvo zdravotnictví na svém webu. Od neděle ruší 13 dříve přijatých protikoronavirových mimořádných opatření. Některá ale dál pokračují ve vyhlášce o epidemiologické bdělosti pro onemocnění covid-19, která vyšla v pátek ve sbírce zákonů.

Zdroj: ČTK
Pokračovat