


Advokáta nemáte kontaktovat, až když hoří. Prevence je totiž vždy nejlepší obranou.

Žádná otázka není příliš hloupá! Takový přístup razí manželé a spolupracující advokáti Tereza a Vladimir Churcev.
U mnoha lidí stále ještě převládá dojem, že advokát se kontaktuje až když je problém opravdu urgentní nebo velmi závažný.
Ve velkém množství případů by při tom pomohlo zmírnit dopady problému nebo by problém nemusel vůbec vzniknout, pokud by správný zásah přišel včas.
Lidé však často váhají a mají obavu obrátit se na advokáty, protože neví, co je čeká, zda si s konkrétním poradcem lidsky sednou, zda jim skutečně poradí nebo zda je někdo skutečně vyslechne bez pocitu, že je někdo soudí.
Přesně pro takové případy nabízí advokátní kancelář Churcev & Churceva svoji úvodní konzultaci pro nové klienty.
Jedná se o konzultaci v délce 60 minut, v rámci které můžete probrat cokoliv, co vás zajímá. Tato konzultace je zcela nezávazná. Během této úvodní konzultace advokáti zmapují váš případ, vysvětlí právní možnosti, doporučí možné postupy a odpoví na otázky, které vás skutečně zajímají.
Na základě toho potom sami zvážíte, jak chcete nebo nechcete dále postupovat.
A pokud nemáte čas jezdit za advokáty do jejich kanceláře, může úvodní konzultace proběhnout i online.
Více informací o samotné konzultaci můžete zjistit zde: https://churcev.cz/cenik/
Vladimir Churcev v této souvislosti dodává „Cílem úvodní konzultace je, aby lidé odcházeli s pocitem, že vědí, na čem jsou, jak se mají zachovat a na co si dát pozor. A že v případě potřeby na to nejsou sami.“
A pokud zrovna neřešíte konkrétní právní otázku, vždy se můžete dovědět něco praktického na sociálních sítích advokátní kanceláře Churcev & Churceva na Instagramu, Tik Toku nebo YouTube, kde advokáti sdílí užitečné rady a tipy ze světa práva srozumitelně zpracované i pro laiky.



Hokejový útočník Michal Řepík se dnes zapsal do novodobé historie extraligy, když se proti Plzni prosadil již po šesti sekundách hry a stal se autorem nejrychlejší branky v soutěži. Zároveň vyrovnal i klubový rekord. V rozhovoru s novináři sedmatřicetiletý hráč řekl, že to pro něj není až tak důležité. Řepík byl hlavně rád za výhru a výkon Pražanů.



Hokejisté Pardubic si tři kola před koncem základní části zajistili prvenství v extralize a zisk Poháru Jaroslava Pouzara. Dynamo vede tabulku před druhou Plzní o 11 bodů. Ta totiž prohrála se Spartou 0:3. Pardubice v 49. kole zvítězily na ledě posledního Litvínova 4:1.



Slovenský premiér Robert Fico přijal pozvání ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského ke společnému jednání o ukrajinsko-slovenské spolupráci. Na rozdíl od Zelenského, který navrhl schůzku na Ukrajině, by však Fico dal přednost jednání na území Evropské unie. Fico to uvedl v prohlášení po telefonátu se Zelenským.



Fotbalisté vedoucí Slavie porazili venku v 24. ligovém kole poslední Duklu 2:0. Obhájci titulu v nejvyšší soutěži už 25 zápasů po sobě neprohráli a jako jediní dál drží v této ligové sezoně neporazitelnost. Neúplnou tabulku vedou o deset bodů před Spartou, která v sobotu nastoupí proti Ostravě. V prvním poločase skórovali Vasil Kušej a nejlepší ligový střelec Tomáš Chorý z penalty.



Premiér Andrej Babiš (ANO) v minulých dnech jednal s americkým velvyslancem v Praze Nicholasem Merrickem o výdajích na obranu. Píše to dnes Deník N. Vláda chce snížit obranné výdaje ve srovnání s návrhem rozpočtu předloženým minulým kabinetem.