kavárna

Řetězec Costa Coffee od července na Slovensku končí, v Česku se naopak rozroste

Kavárenský řetězec Costa Coffee od 1. července končí na Slovensku, kam vstoupil v roce 2019. Rozvoj značky negativně ovlivnila pandemie. V Česku naopak kaváren přibude. ČTK to sdělil ředitel Costa Coffee v ČR a na Slovensku Aleš Fránek.

Na Slovensku fungovaly čtyři kavárny. První se zákazníkům otevřela 18. ledna 2019 v Bratislavě. "Je nám líto, že musíme slovenský trh opustit. Byla to pro nás skvělá zkušenost, poznat i zákazníky na Slovensku. Několikaměsíční lockdowny a uzavření kaváren bylo z dlouhodobého hlediska neudržitelné. I v této době jsme museli platit nájmy a další fixní náklady," uvedl Fránek. Doplnil, že pozornost se nyní soustředí na kavárny v ČR.

Uzávěru v tuzemsku Costa Coffee, která má 32 kaváren v Praze a 14 v dalších městech, podle Fránka využila k rekonstrukcím několika stávajících poboček. "Zároveň jsme získaly prostory pro nové kavárny. Covid-19 nám hodně vzal, ale zároveň i dal," řekl dále. V průběhu pandemie se Costa Coffee zaměřila na prodej kávy formou rozvozu. U tohoto způsobu prodeje prozatím zůstává. Někteří zákazníci jsou podle Fránka stále spíše opatrnější a dávají přednost odnést si nápoj s sebou před posezením na místě. Poměrně dost lidí si podle něj oblíbilo právě možnost nechat si kávu či jiný nápoj dovézt.

Zdroj: ČTK

V Nizozemsku vjelo auto na zahrádku kavárny, šest lidí je zraněných

Šest lidí ve středu utrpělo zranění, když ve městě Gennep na východě Nizozemska vjelo auto na zahrádku kavárny. Proč se tak stalo, není jasné, uvedla nizozemská agentura ANP. Poranění pěti lidí je lehké, šestý člověk byl převezen do nemocnice. Případ vyšetřuje policie, která řidiče auta zadržela. Podle místních médií není vyloučené, že nějakou roli při této nehodě mohly sehrát drogy. Město Gennep leží u hranice s Německem.

Zdroj: ČTK
Pokračovat