Hlavně je neberte domů, varují ochranáři. Lidé jim přinesli rekordní počet mláďat

Hlavně je neberte domů, varují ochranáři. Lidé jim přinesli rekordní počet mláďat
Ještě v dubnu se zdálo, že se počet přijatých zvířat nebude o moc lišit oproti roku předešlému, vkročením do léta už mluví pracovníci stanic jinak.
Huslík je Stanice pro handicapované živočichy v Poděbradech. Stará se o zvířata v nouzi nejen v Poděbradech, ale i v Brandýse nad Labem, Českém Brodu, Jičíně, Kolíně, Lysé nad Labem, Mladé Boleslavi, Mnichově Hradiště či Nymburku.
"Tento rok je pro nás výjimečný. Nejen všemi těmi událostmi, které se kolem nás dějí, ale především počty přijatých živočichů. K poslednímu dni měsíce června se totiž naše evidence zastavila na počtu 1089 přijatých živočichů, což pro nás znamená zatím nejvyšší počet za všechny roky, kdy fungujeme," říkají zdejší pracovníci.
"Pouze za červen se k nám dostalo 346 zvířat, především mláďat. Aby rekordů nebylo málo, tak jen v průběhu jediného dne jsme přijali celkem 37 živočichů," dodávají ochránci zvířat z Huslíku.
Foto: Český svaz ochránců přírody
Zuzana Hronová Zuzana Hronová
13. 7. 2020 12:15
Do záchranných stanic míří rekordní počty živočichů, za první polovinu roku jich přijali už na deset tisíc. Mnohá mláďata tu jsou ale zcela zbytečně. "Jsou zdravá, vitální, jen jsou lidem příliš na očích. Jak nesedí ptáčata v hnízdě nebo není u savců matka, jsou nálezci přesvědčeni, že jim musí někdo pomoct," říkají ochránci zvířat. Stačilo by přitom zavolat a poradit se s odborníkem.
 

Právě se děje

před 3 minutami

Plzeň budou hrát LM v Alkmaaru ve středu 26. srpna

Fotbalisté Viktorie Plzeň se v druhém předkole Ligy mistrů představí na hřišti nizozemského celku AZ Alkmaar ve středu 26. srpna v 16:30. Český vicemistr o termínu souboje, jenž byl vylosován v pondělí, informoval dnes na facebooku.

Svěřenci slovenského trenéra Adriana Guľy vstoupí do nového ročníku evropských pohárů jako první český zástupce. Pokud plzeňský tým druhé předkolo zvládne, zajistí si minimálně účast v základní skupině Evropské ligy. Loni Viktoria ve stejné fázi kvalifikace LM vypadla s Olympiakosem Pireus.

Kvalifikace evropských pohárů se až na závěrečné čtvrté předkolo Ligy mistrů bude hrát kvůli koronavirové pandemii jen na jeden zápas místo tradičních dvou. O dějišti utkání rozhodl los.

před 1 hodinou

Zlín posílili Procházka a Dramé

Prvními posilami fotbalistů Zlína na novou sezonu se stali obránce Václav Procházka a útočník Youba Dramé. Šestatřicetiletý Procházka přišel jako volný hráč po skončení smlouvy s Ostravou a podepsal roční kontrakt. Dvaadvacetiletý Francouz zamířil na Moravu z druholigového Ústí nad Labem.

Další zprávy