Hlavně je neberte domů, varují ochranáři. Lidé jim přinesli rekordní počet mláďat

Hlavně je neberte domů, varují ochranáři. Lidé jim přinesli rekordní počet mláďat
Ještě v dubnu se zdálo, že se počet přijatých zvířat nebude o moc lišit oproti roku předešlému, vkročením do léta už mluví pracovníci stanic jinak.
Huslík je Stanice pro handicapované živočichy v Poděbradech. Stará se o zvířata v nouzi nejen v Poděbradech, ale i v Brandýse nad Labem, Českém Brodu, Jičíně, Kolíně, Lysé nad Labem, Mladé Boleslavi, Mnichově Hradiště či Nymburku.
"Tento rok je pro nás výjimečný. Nejen všemi těmi událostmi, které se kolem nás dějí, ale především počty přijatých živočichů. K poslednímu dni měsíce června se totiž naše evidence zastavila na počtu 1089 přijatých živočichů, což pro nás znamená zatím nejvyšší počet za všechny roky, kdy fungujeme," říkají zdejší pracovníci.
"Pouze za červen se k nám dostalo 346 zvířat, především mláďat. Aby rekordů nebylo málo, tak jen v průběhu jediného dne jsme přijali celkem 37 živočichů," dodávají ochránci zvířat z Huslíku.
Foto: Český svaz ochránců přírody
Zuzana Hronová Zuzana Hronová
13. 7. 2020 12:15
Do záchranných stanic míří rekordní počty živočichů, za první polovinu roku jich přijali už na deset tisíc. Mnohá mláďata tu jsou ale zcela zbytečně. "Jsou zdravá, vitální, jen jsou lidem příliš na očích. Jak nesedí ptáčata v hnízdě nebo není u savců matka, jsou nálezci přesvědčeni, že jim musí někdo pomoct," říkají ochránci zvířat. Stačilo by přitom zavolat a poradit se s odborníkem.
 

Právě se děje

před 24 minutami

Hamáček navrhuje stejně jako Babiš zrušit superhrubou mzdu

Vicepremiér a předseda ČSSD Jan Hamáček předložil ve Sněmovně návrh na zrušení takzvané superhrubé mzdy. Místo toho navrhuje od příštího roku zdanění hrubé mzdy sazbou 19 procent doplněnou o sazbu 23 procent pro příjmy zhruba nad 140 000 korun měsíčně. Návrh chce vložit do vládního daňového balíčku, kterým se má toto úterý zabývat Sněmovna. Stejný návrh předložil už v pondělí premiér a předseda ANO Andrej Babiš, který ale navrhuje sazby 15 a 23 procent.

Návrh státního rozpočtu na příští rok, který v říjnu schválila vláda, s dopady zrušení superhrubé mzdy nepočítá.

Národní rozpočtová rada dnes Babišův návrh odmítla a nedoporučuje, aby ho Sněmovna přijala. Návrh podle ní porušuje princip úplnosti a reálnosti rozpočtu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy