reklama
 
 

Řecká vláda zakázala otylým turistům jezdit na oslech. Váhový limit bude neúprosný

10. 10. 2018 9:58
Osli, kteří vozí turisty na řeckém ostrově Santorini, trpí poraněním páteře a mají špatné životní podmínky, upozornili loni ochránci zvířat.

Atény - Řecká vláda vydala nařízení, které obézním turistům zakazuje jezdit na oslech. Podle britského serveru metro.co.uk tak reagovala na kampaň ochránců zvířat, podle nichž zvířata pod tíhou otylých návštěvníků trpí zraněními páteře.

Kampaň začala poté, co se v médiích v létě objevily snímky oslů, kteří stoupali po úzkých schodech hojně navštěvovaného ostrova Santorini a na hřbetě nesli turisty se silnou nadváhou.

Osli tak na Santorini budou moci nést maximálně 100 kilogramů nebo pětinu své váhy.

Aktivisté na ostrově upozorňovali na to, že zvířata často musejí být turistům k dispozici dlouhé hodiny sedm dní v týdnu, aniž by měla k dispozici přístřeší a mohla si odpočinout. Osli také kvůli obézním turistům trpěli poraněními páteře a na hřbetě měli otevřené rány od špatně usazených sedel.

Ostrov Santorini je známý svým kopcovitým terénem a osli zde jsou tradičně využíváni pro dopravu v částech, kde se nachází množství schodů a kam nemohou auta.

autor: ČTK | 10. 10. 2018 9:58

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama