Řecká vláda zakázala otylým turistům jezdit na oslech. Váhový limit bude neúprosný

ČTK ČTK
10. 10. 2018 9:58
Osli, kteří vozí turisty na řeckém ostrově Santorini, trpí poraněním páteře a mají špatné životní podmínky, upozornili loni ochránci zvířat.
Ilustrační snímek.
Ilustrační snímek. | Foto: Shutterstock

Atény - Řecká vláda vydala nařízení, které obézním turistům zakazuje jezdit na oslech. Podle britského serveru metro.co.uk tak reagovala na kampaň ochránců zvířat, podle nichž zvířata pod tíhou otylých návštěvníků trpí zraněními páteře.

Kampaň začala poté, co se v médiích v létě objevily snímky oslů, kteří stoupali po úzkých schodech hojně navštěvovaného ostrova Santorini a na hřbetě nesli turisty se silnou nadváhou.

Osli tak na Santorini budou moci nést maximálně 100 kilogramů nebo pětinu své váhy.

Aktivisté na ostrově upozorňovali na to, že zvířata často musejí být turistům k dispozici dlouhé hodiny sedm dní v týdnu, aniž by měla k dispozici přístřeší a mohla si odpočinout. Osli také kvůli obézním turistům trpěli poraněními páteře a na hřbetě měli otevřené rány od špatně usazených sedel.

Ostrov Santorini je známý svým kopcovitým terénem a osli zde jsou tradičně využíváni pro dopravu v částech, kde se nachází množství schodů a kam nemohou auta.

 

Právě se děje

před 4 hodinami

Federer rozdrtil Albota, v Basileji je už posedmnácté ve čtvrtfinále

Miláček domácích fanoušků Roger Federer porazil v druhém kole v Basileji 6:0, 6:3 Moldavana Radu Albota a při 19. startu na halovém turnaji v rodném městě si zahraje 17. čtvrtfinále. V dosavadních dvou zápasech prohrál slavný švýcarský tenista jen pět gamů.

Osmatřicetiletý Federer dnes navázal na úvodní výhru nad Němcem Peterem Gojowczykem za 53 minut a s Albotem se zdržel jen zhruba o deset minut déle. Na kurtu tak grandslamový rekordman nestrávil ještě ani dvě hodiny a upravil svou bilanci v St. Jakobshalle na 73:9.

Federer útočí v Basileji na jubilejní desátý titul, což se mu letos povedlo už na trávě v Halle. Ve čtvrtfinále se může střetnout s krajanem Stanem Wawrinkou, jehož ještě ve 2. kole čeká Američan Frances Tiafoe.

Zdroj: ČTK
Další zprávy