Podejte daňové přiznání online - snadno a rychle

Petr Kučera Petr Kučera, pek
31. 1. 2009 16:15
UVNITŘ: Rychlá kalkulačka, vyplnění formuláře i online odeslání
Foto: Aktuálně.cz

Kolik zaplatíte na dani z příjmů fyzických osob za rok 2008? Rychlou představu vám umožní aplikace Dendax, kterou pro Aktuálně.cz poskytla společnost ETS.

Zdarma je nejen orientační výpočet, ale v době od 10. do 16. března také vygenerování daňového přiznání.

Vyplněný formulář pak můžete podat přímo online bez toho, abyste potřebovali vlastní elektronický podpis. Tato možnost je sice zpoplatněná, ale nabízí snadné a rychlé řešení bez front na úřadě či poštovného. „Oproti internetové aplikaci z dílny ministerstva financí zvládne naše daňové přiznání odeslat i člověk bez větších počítačových znalostí. Navíc ušetří za digitální podpis," říká Ivo Brabec, zástupce společnosti ETS.

Vyplňte daňové přiznání online - snadno a rychle


Formulář daňového přiznání za rok 2008
Formulář daňového přiznání za rok 2008 | Foto: Aktuálně.cz
Čtěte více k daňovému přiznání:
Co všechno si můžete odečíst od základu daně
Podrobný přehled daňových slev
Sleva na manželku. Ušetří vám 25 tisíc na daních
Daňové přiznání plné novinek. Jaké změny vás čekají?

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Tunisko má nového prezidenta, stal se jím univerzitní profesor Kaís Saíd

Tuniská volební komise potvrdila, že nedělní prezidentské volby v zemi vyhrál univerzitní profesor bez politické příslušnosti Kaís Saíd. Získal 72,71 procenta hlasů. Saídův protivník, mediální magnát Nabíl Karúí nedlouho před oznámením výsledků druhého kola voleb uznal svou porážku. Volební účast byla 55 procent, citovala agentura Reuters z prohlášení volební komise.

Karúí, který byl donedávna ve vazbě, a ani Saíd dosud nikdy nezastávali politický úřad, v prvním kole voleb 15. září ale předstihli řadu kandidujících vlivných politiků.

Vítěz prezidentského souboje převezme severoafrickou zemi usilující o vítězství v boji s korupcí, nezaměstnaností a sporadickým extremistickým násilím. Tunisané se také snaží stabilizovat demokracii, kterou budují od povstání za arabského jara v roce 2011. Oba kandidáti se již před hlasováním shodli na tom, že budou rovněž usilovat o mír v sousední válkou rozvrácené Libyi.

Zdroj: ČTK
Další zprávy