Nová zbraň na neplatiče. Chytrý plynoměr je sám odpojí

Tereza Holanová Tereza Holanová
17. 11. 2012 7:00
Pražská plynárenská zavádí dvě novinky v boji s černými odběrateli
Foto: Pražská plynárenská

Praha - Kdo nezaplatí, toho odstřihneme, aniž bychom chodili k němu domů. Tak zní nový plán Pražské plynárenské, jak bojovat proti dlouhodobým černým odběratelům.

Největší dodavatel plynu v hlavním městě se chystá začít instalovat do domácností problematických zákazníků takzvané chytré plynoměry. Ty bude možné na dálku uzavřít, takže neplatič přijde o dodávky plynu, dokud svůj dluh nevyrovná, případně se s dodavatelem nedohodne na přijatelném řešení.

Krajní cesta

Další způsob, jak bojovat s černými odběrateli, je plynoměr, který umožní spotřebu energie pouze při vložení předplacené karty. Pokud se na ní vyčerpá kredit, dodávky se opět zastaví - dokud odběratel kartu nenabije.

Obě zařízení bude Pražská plynárenská postupně zavádět u těch zákazníků, kteří opakovaně a dlouhodobě za spotřebovaný plyn neplatí.

"Přerušení dodávky považujeme až za krajní možnost. Bohužel vyskytují se i lidé, kteří s námi nekomunikují, situaci odmítají řešit a dohodnout se nechtějí. V těchto případech pak nezbývá než postupovat razantně," vysvětluje mluvčí společnosti Miroslav Vránek.

Foto: Isifa/Thinkstock
Čtěte také:
Dobrá zpráva: Plyn už vám nezdraží, můžete i ušetřit
ČEZ vás láká na fixaci cen elektřiny. Vyplatí se to?
Banky i ČEZ před vámi tají, jak mění smlouvy. Braňte se
 

Právě se děje

Další zprávy